akryl, relief, płyta; 54 x 54 cm; sygn. i dat. na odwrocie: A.NOWACKI / 03.03.03 / 2003. PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, Polska

20. Andrzej NOWACKI (ur. 1953 r.)
03.03.2003, 200

Artysta w 1977 roku wyjechał z Polski by ostatecznie osiąść w Niemczech, gdzie prowadził Agencję Malarstwa Współczesnego „Advance”, za której pośrednictwem współpracował np. przy organizacji „Documenta 7” w Kassel. W latach 80. XX wieku Andrzej Nowacki poznał Henryka Stażewskiego, z któ- rym utrzymywał ożywione kontakty przez kolejne lata. Relacja ta okazała się mieć znaczący wpływ na jego twórczość. Pierwsze kompozycje przestrzenne Andrzeja Nowackiego zostały zrealizowane w 1988 roku a ich numeryczne tytuł są dokładnymi datami powstania reliefów. W 2001 roku Andrzej Nowacki otrzymał prestiżowe stypendium Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku.

estymacja: 20 000 – 30 000 zł

cena wywoławcza: 14 000 zł

SPRZEDANE ZA: 14 000 zł