szlagmetal, olej wodny, płótno; 60 x 80 cm; sygn. p. d.: B. Kowalska; sygn., dat. i opisana na odwrocie: czerwiec 2012 / Berenika / Kowalska / „RODZINA” oraz na krośnie malarskim: BERENIKA KOWALSKA / KRAKÓW 2012.

49. Berenika KOWALSKA (ur. 1989 r.)
Rodzina, 2012

Berenika Kowalska ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych na wy- dziale malarstwa, dodatkowo studiowała w pracowni tkaniny oraz projektowania ubioru. Już jako studentka konsekwentnie wykorzystywała w swoim malarstwie struktury: koronek i materiałów, jako ornamenty, tworząc z nich kompozycje rodzajowe nacechowane ludowym charakterem czy obrzędowością. Artystka, motyw ornamentalnej draperii, przemyca również w niemal abstrakcyjnych, geometrycznych kompozycjach z cyklu „Kolekcja”, w których kształty są pokryte szczelnie akantem, arabeską czy rocailem, badając w tej serii płócien motywy kolekcjonowania sztuki, rzeczy, doświadczeń związanych z ich zbieraniem.

estymacja: 10 000 – 12 000 zł

cena wywoławcza: 8 000 zł

NIESPRZEDANE