technika mieszana, płótno; 70 x 70 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „CAX 8542” / technika mieszana na płótnie / 70 x 70 cm / 2006/2011.

27. Daniel KRYSTA (ur. 1976 r.)
CAX 8542, 2006-2011

Jeśli obraz mógłby dosłownie zadźwięczeć, byłoby to płótno Daniela Kry- sty. Ten wrocławski artysta, absolwent tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Stanisława Kortyki, komponuje swoje dzieła jak muzykę. Każdy element obrazu: zgaszona barwa, czy struktura farby stanowi kolejny element utworu. Karolina Jaklewicz pisze: „Daniel Krysta od zawsze swoje ma- larstwo rozpinał między obrazem a dźwiękiem, komponując obrazy niczym utwory muzyczne – z rytmem, rozwinięciem, refrenem, nastrojem, dynamiką, szukając subtelnych dźwięków barw. Malarstwo Krysty podobnie do muzyki jest rozpisane w czasie, bo nie sposób, ot tak, przy pierwszym spojrzeniu odkryć wszystkich niuansów ukrytych między warstwami farby, to obrazy któ- re warto przesłuchiwać wielokrotnie, dając się wciągnąć magnetycznej aurze prac”.

(źródło: www.karolinajaklewicz.pl/krysta-daniel---16-decybelii

estymacja: estymacja: 4 000 – 5 000 zł

cena wywoławcza: 2 000 zł

SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 2 200 zł