olej, płótno; 61 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993; na odwrocie opis autorski: 870 / 933 / JACEK SROKA / 37 [?] x 58 KRAKÓW [adres].

38. Jacek SROKA (ur. 1957 r.)
Obraz 870, 1993

„(...) Odbiór jego dzieł staje się zajęciem fascynującym, gdyż rozgrywa się na wielu poziomach. Widz po otrzymaniu pierwszego gwałtownego uderzenia „po oczach” ostrymi formami i barwami, może poświęcić się dalszej, spokojniejszej i bardziej intrygującej lekturze obrazu, która wciąga go do tajemniczego świata znaków i przedstawień. Obok sfery wizualnej wyobraźnię odbiorcy rozbudza warstwa semantyczna jego prac. Ważną rolę odgrywa, podobnie jak u surrealistów, często zagadkowy, zaskakującym tytuł obrazu lub grafiki. Sens przedstawienia plastycznego uzupełniają inskrypcje i napisy, nanoszone często na płaszczyznę obrazową”.

(Prof. Tomasz Gryglewicz „Dziesięć fragmentów o malarstwie Jacka Sroki”)

estymacja: 6 000 – 8 000 zł

cena wywoławcza: 4 000 zł

SPRZEDANE ZA: 4 400 zł