żywica epoksydowa, drewno (kostka brukowa); 10 x 9,7 x 7,2 cm; sygn. przy dolnej krawędzi: Łukasz Surowiec / 2015 / 50/100; nakład: 50/100.

59. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985 r.)
Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej Fabryki Schindlera, 2015

Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej fabryki Oskara Schindlera. Obiekt został zaprojektowany przez Łukasza Surowca jako część autorskiego projektu związanego z metodą organizacji pracy zaproponowaną przez Schindlera. Z hali byłej fabryki, która umożliwiając pracę, dając zatrudnienie ratowała Żydów od zagłady pochodzi materiał, kostka brukowa. Artysta myśli o kostce jako o wyspie, starał się zaprojektować obiekt, zatopić go w żywicy, jako artefakt związany z zagadnieniem pracy i pamięci.

W swoich obiektach i interwencjach artystycznych Surowiec podejmuje zagadnienia historyczne i polityczne, wnika i bada aktualne stosunki społeczne. Waż- ne projekty realizowane przez artystę, odnoszące się do społecznych relacji to między innymi Poczekalnia (2013 r.), Skup łez (2014 r.), Poziomica. Projektem dotyczącym historii i stosunków polsko-niemieckich było też Berlin-Birkenau. Celem jego artystycznych interwencji jest wcielenie w życie inicjatyw i strategii odpowiadających na zagadnienia społeczno-artystyczne. Jego twórczość przyjmuje formę metody umożliwiającej poznanie publicznej rzeczywistości, ze zwróceniem uwagi na jednostki marginalizowane.

estymacja: 1 300 - 2 100 zł

cena wywoławcza: 800 zł

SPRZEDANE ZA: 1 800 zł

Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w aukcji

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda