technika własna, płótno, 20 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: PIKASO / ONE / 2011.

56. Michał LINOW [PIKASO] (ur. 1986 r.)
Bez tytułu, 2011

Jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął tworzyć w nurcie sztuki postinter- netowej. Jego prace zrywają z mitem cyberprzestrzeni i eksponują napięcie pomiędzy realnym i wirtualnym. Udoskonala autorską technikę iPad painting, tworzy malarstwo banerowe i preparuje fotomontaże zawłaszczając miejskie przestrzenie reklamowe. Odwołując się do estetyki reklamy i kodów wizualnych znanych marek tworzy inteligentne, subwersywne prace komentujące komercjalizację rzeczywistości. Kompulsywnie zbiera obrazki i motywy z internetu komponując z nich dowcipny oraz ironiczny komentarz do współczesnego świata.

[źródło: strona Zbrojowni Sztuki]

estymacja: 700 – 1 200 zł

cena wywoławcza: 500 zł

SPRZEDANE ZA: 650 zł