olej, płótno; 60 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Epitaph of absence / 2021 / (Tsar Nicholas II Romanov / with family / Patrycja Piętka

50. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998 r.)
Epitaph of absence
(Tsar Nicholas II Romanov with Family), 2021

WYSTAWIANY:
– „Gwiazda – Piołun”, Galeria Facjata, Kraków, 2021.

Patrycja Piętka jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pra- cowni profesora Mirosława Sikorskiego, równocześnie studiuje scenografię. W obrazach artystki dostrzec można specyficzny nastrój, pewne napięcie towarzyszące np. zamglonej nocy, sennym marom. Prace Patrycji Piętki są na- cechowane onirycznością, nie można odmówić im również wyjątkowo dobre- go warsztatu malarskiego. Artystka odwołuje się do historycznych wydarzeń, przedstawiając je na płótnie tak, jakby były nierealnym wytworem wyobraźni, mglistym, może nawet wyimaginowanym wspomnieniem. Równocześnie można by odnieść wrażenie, że jej płótna to stopklatki z dawnych – uszkodzonych taśm filmowych.

estymacja: 2 000 – 3 000 zł

cena wywoławcza: 1 400 zł

SPRZEDANE ZA: 15 000 zł