akryl, tektura; 38 x 24 cm; sygn. p. d.: Olbinski. PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, Polska

32. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943 r.)
„Atlantic Monthly Magazine” – ilustracja, lata 80. XX w.

Rafał Olbiński jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesnych budzi coraz większe zainteresowanie wśród licytujących. Ten rok należy do rekordowych dla artysty. Jego obraz „Szeherezada” (144 x 103 cm) w Sopockim Domu Aukcyjnym 19 czerwca 2021 roku został wylicytowany za sumę 170 000 złotych (bez prowizji aukcyjnej). Z kolei na aukcji 20 maja 2021 roku w DESIE Unicum padł jeden z rekordów artysty – dzieło „Nieskromna prostota wielkości” (132 x 103 cm) zostało sprzedane za 200 000 złotych (bez prowizji aukcyjnej). Rok 2021 bezapelacyjnie należy do Rafała Olbińskiego.

estymacja: 70 000 – 90 000 zł

cena wywoławcza: 55 000 zł

SPRZEDANE ZA: 64 000 zł