technika własna, płótno; 174,7 x 150,8 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Tomasz Baran / 2011 WYSTAWIANY: 10. edycja Konkursu im. Eugeniusza Gepperta, Hasło: „Co robi malarz?”, 2011 (nagroda miesięcznika Art&Business)

16. Tomasz BARAN (ur. 1985 r.)
Bez tytułu, 2011

Artystę interesuje świat fizycznych właściwości malarstwa oraz poszukiwanie nowych rozwiązań formalnych często pozbawionych ekspresyjnego czy emocjonalnego wydźwięku. Tomasz Baran bada możliwości formalne malarstwa często przekraczając granice samego medium. Obrazy Tomasza Barana przypominają rzeźby, reliefy lub instalacje poprzez opracowanie konstrukcji blejtramu w taki sposób, by została ona unaoczniona również na licu płótna pokrytego jednolitą barwą. Malarz formuje również zagłębienia w obrazie, tak by padające na nie światło stało się integralną częścią procesu twórczego.

(oprac. na podstawie: leguern.pl, bunkier.art.pl, culture.pl)

estymacja: 15 000 – 25 000 zł

cena wywoławcza: 10 000 zł

SPRZEDANE ZA: 10 000 zł