akryl, płótno; 54 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / Z CYKLU "OBRAZY MAGICZNE XXXVI" 1975/2020 / AKRYL / 54 cm x 54 cm .

25. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
XXXVI, z cyklu: Obrazy magiczne, 2020

Cykl „Obrazy magiczne”, powstał w 1975 roku. W roku 2020 Jan Dobkowski wrócił do niego i przekształcił go, nadając mu zupełnie nowe znaczenie, formę i kolorystykę. Wizualność tych obrazów pozostaje charakterystyczna dla całej jego twórczości. Są erotyczne, żywe, barwne i pozbawione pruderii.

Sprzedane: 27 000 zł

(32 400 zł z opłatą aukcyjną)