olej, płótno; 33 x 24 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA 11/III / 33 x 24 / 2015 .

45. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Notatka 11/III, 2015

„Cykl >Notatki o sztuce< przyjmuje postać badawczą i dotyka problemów możliwości obrazowania. Został opracowany przez Włodzimierza Pawlaka pod względem formalnym i teoretycznym zgodnie z założeniami tekstów okresu awangardy. Składa się on z indywidualnych podcykli dedykowanych Malewiczowi, Strzemińskiemu, Stażewskiemu oraz abstrakcji. Swobodne posługiwanie się warsztatem i formą pozwoliło artyście na stworzenie dzieł – >Notatek< będących syntezą języka malarskiego oraz naukowych dociekań”.
(fragment tekstu towarzyszący wystawie Włodzimierza Pawlaka zorganizowanej w 2017 roku z okazji uhonorowania artysty nagrodą im. Jana Cybisa, źródło: zpap.pl)

Sprzedane: 8 500 zł

(10 200 zł z opłatą aukcyjną)