ceramika szkliwiona; 39,5 x 28,5 cm; sygn. przy lewej krawędzi u dołu: L. NOWOSIELSKI [wycisk]; sygn. na odwrocie: Leszek Nowosielski / [monogram artysty] 1993 Polagne / Podkowa LEŚNA / [adres] oraz u góry numer 8 [w kole] [całość - pisakiem].

64. Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
Portret

Artysta od 1956 roku zajmował się ceramiką – początkowo wykonując dekoracje naszkliwne na wyrobach porcelanowych, później specjalizując się w realizacjach architektonicznych z płaskorzeźbionych kafli ceramicznych. W późniejszym czasie wyspecjalizował się w kompozycjach figuratywnych tworzonych z płaskorzeźbionych kafli (paneli) ceramicznych. Prace Leszka Nowosielskiego charakteryzowały się żywą kolorystyką, część z nich to trójwymiarowe figury wykonane ręcznie i niepowtarzalne w swojej formie.

Ceramiki znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych, m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Na rynku aukcyjnym prace Nowosielskiego są unikatem. Podobnych wymiarów ceramika z tego samego cyklu sprzedała się na 1. Aukcji Dzieł Sztuki w Wallspace Gallery za 16.800 zł z opłatą aukcyjną.

Sprzedane: 12 000 zł 

(14 400 zł z opłatą aukcyjną)

Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w aukcji

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda