olej, deska; 39 x 49,5 cm; sygn. l. d.: W. Szerner iun ; PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna - Aukcja Dzieł Sztuki, Dom Aukcyjny Rempex (27.10.2010, pozycja 225)

7. Władysław Karol SZERNER (1870-1936) - syn
Odpoczywający kozacy, ok. 1910

Władysław Karol Szerner syn malarza i przyjaciela Józefa Brandta – Władysława Szernera. Od 1888 roku przebywał w Monachium i studiował w tamtejszej Akademii u Johanna Caspara Hertericha, Gabriela von Hackla i Albrechta Christophera Wilhelma Dieza. Równocześnie uczył się agronomii na Politechnice Monachijskiej. Artysta działający pod silnym wpływem twórczości i tematyki prac podejmowanej przez Józefa Brandta oraz swego ojca.

Sprzedane: 30 000 zł

(36 000 zł z opłatą aukcyjną)