olej, płótno; 97 x 162 cm; opis autorski na odwrocie: KASIA DOMAŃSKA / Pink Balloons

88. Kasia DOMAŃSKA (ur. 1972)
Pink Balloons, 2016

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa, Dyplom uzyskała w 1995 r. Obrazy artystki wystawiane były na świecie, m. in w Nowym Jorku, Londynie, na biennale we Florencji, podczas międzynarodowych targów sztuki Art Basel w Bazylei w Szwajcarii, Art Miami, Art Palm Beach. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Malarstwo artystki mówi o afirmacji życia i jego ulotnym pięknie: blasku słońca, światła iskrzącego się i wydobywającego intensywność barw. Pojawia się myśl o odwiecznym, a zapomnianym, związku człowieka z naturą.

Poprzez feerię barw, kontrastujących lub przechodzących w siebie, artystka tworzy sztukę zrównoważoną, czystą, która nie wnosi niepokoju czy zamieszania, a daje spokój i wyciszenie. Kompozycja pozostawia momenty ciszy i znieruchomienia a jednocześnie przekształca jej obrazy w formy żywe, pulsujące witalną energią, życiodajną, jak słony letni powiew wiatru, ja dźwięk fal uderzających o brzeg plaży, w miejsce, gdzie wszystko płynie powoli, gdzie zapominamy o codziennym pośpiechu, jednocześnie chwytając rzeczywistość w chwilach najbardziej ulotnych i chwilowych. Siłą i potencją tej obrazów jest światło. Decyduje o ich tematyce, nastroju, zrównoważonej kompozycji. Jest jasnością, radością, dniem i życiem. Stwarza idylliczny klimat.