olej, płótno; 150 x 120 cm; opis autorski na odwrocie: N. Nass 2021

93. Nikita NASS (ur. 1981)
Bez tytułu, 2021

Nikita Nass ukończył studia w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i na Wydziale Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Wyspecjalizował się w zakresie technik malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego. Zajmuje się współczesnym malarstwem sztalugowym, rysunkiem i malarstwem ściennym, tworząc murale.

Wystawy:

- „Quadriennale Betesda”, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, 2021

- „Modern Talking”, Pracownia 315 w Warszawie, 2013

- „What’s the difference”, Pracownia 315 w Warszawie, 2012

- „Jarosław Modzelewski i uczniowie”, Galeria Kierat w Szczecinie, 2009