spray, szablon, blacha; 138 x 50 cm; sygn. na odwrocie: Monstfur (każda część, szablonem). PROWENIENCJA: - Sztuka Ulicy, Dom Aukcyjny Desa Unicum (01.09.2020, pozycja 10)

94. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

Kolektyw artystyczny założony w 2006 roku przez ówczesnych studentów z Częstochowy Bartłomieja Stypka i Łukasza Gawrona, którzy stworzyli melanż akademickich umiejętności, ikonografii miejskiej oraz pop-kultury. Zainspirowani swobodą jaką daje sztuka street artu oraz sposób malowania przez ręcznie wykonany szablon, podkreślają, że sztuka ulicy to nie pomazanie tramwaju a ich wykształcenie artystyczne jest równie ważnym elementem. Monstfur czerpie inspirację wprost z tkanki miejskiej, równocześnie czyniąc ze swojego odbiorcy inspirację. Ich prace cechuje humor, absurd oraz powiązanie z wzornictwem przemysłowym czy socjalną infrastrukturą. W swych obrazach używają skorodowanych blach z odzysku, starych tablic informacyjnych. Nie ma dla nich znaczenia czy tworzą w terenie czy w pracowni. Uznają działania out-doorowe jako integralną część sztuki współczesnej.

Sprzedane za:

4 200 zł (5 040 zł z opłatą aukcyjną)