olej, płótno; 100 x 100 cm; opis autorski na odwrocie: SN001103726082021B100SBAI / Baranowski/ 2021

104. Jerzy BARANOWSKI (ur. 1980)
SN001103726082021B100SBAI, 2021

Eksplorowanie zagadnień malarstwa materii oraz abstrakcji geometrycznej, cechuje malarstwo Jerzego Baranowskiego. Artysta celowo ograniczając środki malarskie eksperymentuje z fizycznymi właściwościami farb i zastosowanych narzędzi tworząc płótna o fakturalnej strukturze tak skonstruowanej, by budowały przestrzeń w obrazie. Ważnym czynnikiem w kreacjach artysty jest również światło padające na ciemną powierzchnię dzieła. Wydobywa ono gamę tonów od szarości do głębokiej pochłaniającej rzeczywistość czerni. Artysta jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Wojciecha Zubali w 2018 roku. Wtedy też został laureatem konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa. Malarz był też finalistą 2. edycji konkursu im. Wojciecha Fangora (2018), oraz 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2017).

Sprzedane za:

10 500 zł (12 600 zł z opłatą aukcyjną)