olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Kompozycja 55" / 2021 / Łukasz Patelczyk oraz poniżej: PATELCZYK / 2021 ponadto rysunek autorski w technice olejnej.

52. Łukasz PATELCZYK (ur. 1986)
Kompozycja abstrakcyjna 55, 2021

„W Kompozycjach Abstrakcyjnych artysta zainspirowany jest okładkami i twórczością muzyczną duetu Alva Noto i Ryuichi Sakamoto, łączących klasyczne brzmienie pianina z elektroniką. Za każdym cyklem stoi zatem inny tekst kultury, który nie jest jednak tożsamy z treścią obrazów, nie stanowi także obiektu dekonstrukcji – raczej, staje się pretekstem, czy też impulsem do dalszego malowania. Te heterogeniczne odniesienia oraz brak zasady organizującej rodzaje cykli pokazują, że Patelczyk zbiera cały współczesny zestaw nadinformacji, kulturowo-konsumpcyjny chaos i transponuje go w zdyscyplinowane interfejsy opierające się na synergii iluzyjności i nieprzedstawialności. Jego zorganizowane kompozycje są maszynami do przetwarzania kulturowych bodźców, pochodzących z obszaru filozofii i Instagrama”.

Sprzedane: 29 000 zł

(34 800 zł z opłatą aukcyjną)