olej, płyta; 70,5 x 79,5 cm; sygn. i dat. l. d.: PAWEŁ TRYBALSKI '98 / PINXIT ;na odwrocie nalepka autorska z tytułem: NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ / PRAWO MORALNE WE MNIE [odręcznie tuszem], techniką wykonania, wymiarami i datą powstania oraz owalny stempel autorski: PINXIT / PAWEŁ TRYBALSKI .

75. Paweł TRYBALSKI (ur. 1937)
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie, 1998

Fantastyczne pejzaże, baśniowe stwory, tajemnice świata wyobrażonego składają się na surrealistyczne malarstwo Pawła Trybalskiego. Artysta, czerpiąc z pokładów własnej fantazji, tworzy metaforyczny obraz świata. Buduje jego własny archetyp odrobinę kosmiczny, często hiperrealistyczny. Malarzowi, jako miłośnikowi podróży zdarza się, że elementy swych obrazów odnajduje w rzeczywistości. Niezwykła dbałość o precyzję dzieła, przenosi odbiorcę do świata dawnych mistrzów, którzy podobnie jak Paweł Trybalski, sami przygotowywali farby z pigmentów. Artysta posiada własną kolekcję niezwykłych przedmiotów – figurek, skamielin, grafik czy minerałów, które czasem stają się impulsem lub grają rolę wdzięcznego modela. Szeroki horyzont intelektualny i poznawczy to cechy samego malarza, jak i jego obrazów. Paweł Trybalski mieszka i pracuje w Michałowicach w Karkonoszach. Od 1970 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 60. XX wieku współpracował z Zakładami Przemysłu Lniarskiego „Len”, gdzie był projektantem. Wtedy też współpracował z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego.
„To, czego szukamy w życiu, nieczęsto dane jest nam znaleźć. Zrobiłem z paradoksów i oczywistości źródło skojarzeń pozwalających przenieść świat wyobraźni do świata malowanego obrazu. To czego szukamy długo i daleko, radzę znaleźć szybko i blisko”.
Paweł Trybalski

Sprzedane: 25 000 zł 

(30 000 zł z opłatą aukcyjną)

Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w aukcji

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda