Informacje

Suma sprzedaży: 4 057 920 zł (wraz z prowizją)
Sprzedane obiekty 53/80

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na naszą trzecią aukcję dzieł sztuki. Podobnie jak w poprzedniej, stworzyliśmy zbiór składający się ze znakomitych dzieł sztuki dawnej oraz współczesnej. W ofercie znajdziecie Państwo prace takich mistrzów malarstwa jak: Wojciech Kossak, Maria Klass - Kazanowska czy Rafał Malczewski. W dziale sztuki współczesnej będziemy mieli przyjemność prezentować obiekty takich klasyków jak: Jan Tarasin, Franciszek Starowieyski, Jerzy Duda-Gracz, Jan Berdyszak oraz Stefan Gierowski. Do aukcji zostanie wydany drukowany katalog, który będzie dostępny w naszej galerii.

Zlecenia licytacji:

Mariusz Szewczyk

szewczyk@wallspacegallery.pl

tel: +48 603 325 884

WALLSPACE GALLERY SP. Z O.O.

UL. FOKSAL 15/1B

00 - 366 WARSZAWA

INFO@WALLSPACEGALLERY.PL

+48 798 107 380

3. Aukcja Dzieł Sztuki
30 listopada 2022 r. godz. 19:30

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00

1 .Kasper POCHWALSKI (1899 - 1971)
Akt kobiecy, 1940

olej, płótno; 70 x 55 cm; sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 9. 1940 oraz p. d: Kasper Pochwalski.
estymacja: 11 000 -13 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | NIESPRZEDANE

2. Michał Maksymilian REKUCKI (1884 - 1971)
Akt z papugą

olej, płótno; 65 x 85 cm; sygn. p. d.: M. REKUCKI.
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | NIESPRZEDANE

3. Tymon NIESIOŁOWSKI (1882 - 1965)
Akt leżący, 1963

olej, płótno; 54 x 65 cm; na odwrocie nalepka z wystawy pośmiertnej w 1966 roku, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z nazwiskiem autora, tytułem i techniką wykonania oraz nr kat. 125. PROWENIENCJA: - Kolekcja prywatna, Polska, - bezpośrednio od spadkobierców artysty. WYSTAWIANY: - Tymon Niesiołowski 1882-1965. Malarstwo. Rysunek. Grafika. Rzeźba, wystawa pośmiertna, Muzeum Ziemi Bydgoskiej im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz 1966. LITERATURA: - Janusz Bogucki, Tymon Niesiołowski, Warszawa 1967, s. nlb., il. 20, - Tymon Niesiołowski (1882-1965). Katalog wystawy monograficznej, Toruń, 2005, poz. kat. 429.
estymacja: 90 000 – 110 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł | NIESPRZEDANE

4. Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)
Pejzaż wiosenny, 1939

olej, płótno; 61,5 x 70 cm; sygn. i dat. l. d.: Borysowski 1939.
estymacja: 5 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | Sprzedane za 4 560 zł

5. Mojżesz KISLING (1891 - 1953)
Pejzaż

litografia barwna, papier, 46,5 x 56,5 cm (kompozycja), 51 x 58,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); opisany u dołu l. d.: 130/150 (ołówkiem) oraz p. d.: „ATELIER KISLING” (owalny wycisk) i podpis: Jean Kisling (ołówkiem).
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | NIESPRZEDANE

6. Rafał MALCZEWSKI (1892 - 1965)
Widok na Morskie Oko

olej, tektura; 69 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. g.: Rafał Malczewski. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Warszawa, - zakup na rynku antykwarycznym w Krakowie, 2013.
estymacja: 240 000 – 280 000 zł
cena wywoławcza: 190 000 zł | NIESPRZEDANE

7. Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)
Huzar Wielkiej Armii, 1896

akwarela, gwasz, tusz lawowany, papier; 30,5 x 23 cm; sygn. i dat. p. d.: WKossak 96 (inicjały wiązane). PROWENIENCJA: - Dom Aukcyjny Agra Art (aukcja z dn. 16.10.2016 poz. kat. 19), - ze zbiorów Zdzisława Pręgowskiego (1912-1998).
estymacja: 22 000 – 26 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł | NIESPRZEDANE

8. Maria KLASS-KAZANOWSKA (1857 - 1898)
W ogrodzie [dynie i buraki], 1891

olej, płótno; 135,5 x 235,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Klass-Kazanowska 1891.
estymacja: 300 000 – 400 000 zł
cena wywoławcza: 200 000 zł | Sprzedane za 348 000 zł

9. Konstanty LASZCZKA (1865 - 1956)
Portret kobiety

brąz patynowany; wys. 32 cm; z tyłu: K. Laszczka oraz okrągłe tłoczenie odlewni z napisem w otoku: ERARIUS / KRAKÓW, w centrum: W.P. obok: 1/5. Odlew współczesny z pracowni Erariusa w Krakowie. Analogiczne popiersie zostało ujęte w katalogu rzeźb Konstantego Laszczki opracowanego przez Zofię Weiss i Katarzynę Łomnicką, gdzie forma jest datowana na 1905 rok. (wyd. Kraków, 2018).
estymacja: 22 000 – 26 000 zł
cena wywoławcza: 17 000 zł | Sprzedane za 20 400 zł

10. Jerzy DUDA-GRACZ (1941 - 2004)
Obraz 2968 [Boryszyn – rzepak], 2004

olej, płyta; 70 x 80 cm; sygn., dat. i opisany l. d.: DUDA GRACZ. 2968 / 2004.; na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu: DUDA GRACZ / TYTUŁ „OBRAZ 2968 (BORYSZYN / - RZEPAK)” / TECHNIKA olej / WYMIARY 70 x 80 ROK 2004 / UWAGI. Obraz posiada certyfikat autentyczności podpisany przez Agatę Dudę Gracz.
estymacja: 160 000 – 200 000 zł
cena wywoławcza: 90 000 zł ✺ | Sprzedane za 162 000 zł

11. Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 - 2012)
Sielanka, 1999

olej, płótno; 121 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Mierzejewski 1999; na odwrocie, na krośnie malarskim trzy nalepki: 1. papierowa, drukowana wypełniona odręcznym pismem: Artist Malarsz (sic!) Jerzy MIERZEJEWSKI Artiste peinture / Tytul (sic): ŻYCIE JEST PIĘKNE [przekreślone] SIELANKA (długopisem) Nr 533 (długopisem) / Technik: olej (długopisem) / Wymiary: 120 x 150 (długopisem) Data: 1998/99 (długopisem); 2. z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem: p686/03/49 (długopisem); 3. Sielanka / 1999 / olej na płótnie. WYSTAWIANY: - Jacek Mierzejewski, Andrzej Mierzejewski, Jerzy Mierzejewski, Muzeum Narodowe w Warszawie, 2004. REPRODUKOWANY: - Jacek Mierzejewski, Andrzej Mierzejewski, Jerzy Mierzejewski, katalog wystawy, red. Ewa Zdonkiewicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2004, poz. kat. 46.
estymacja: 45 000 – 55 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

12. Jerzy DUDA-GRACZ (1941 - 2004)
Kompozycja [Gaździna], 1975

collage, olej, drewno; 150 x 130 cm; na odwrocie na desce naklejona nalepka autorska: DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42B/31 KATOWICE / TYTUŁ „Kompozycja” / TECHNIKA drewno – collage, olej / WYMIARY 154 x 230 cm / nr katalogu 402 / SYGN. Duda Gracz / ROK 1975 / UWAGI [tekst zamazany czarnym flamastrem]. Rzeźba posiada certyfikat autentyczności podpisany przez Agatę Dudę Gracz z grudnia 2020. PROWENIENCJA: - Dom Aukcyjny Agra Art (Aukcja Sztuki Współczesnej z dn. 21.03.2021 poz. kat. 134).
estymacja: 40 000 – 75 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł ✺ | Sprzedane za 25 200 zł

13. Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)
Spacer konia, 1977

olej, płótno; 65 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: HENRYK PŁÓCIENNIK 77; na odwrocie, na krośnie malarskim opisany: H. PŁÓCIENNIK, na płótnie papierowa nalepka „DESA” z numerem 291 oraz z informacją o obrazie: Henryk PŁÓCIENNIK / Spaziergang des Pferdes / 81 x 65 oel [wypełniona pismem maszynowym] obok: numer 3377/… [dalej zatarte, flamastrem].
estymacja: 9 000 – 10 000 zł
cena wywoławcza: 6 500 zł ✺ | Sprzedane za 10 800 zł

14. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Kosmiczne kulisy

akryl, płótno; 46 x 34 cm; sygn. p. d.: Olbiński. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: Die Kunst des SPIEGEL / The Art of DER SPIEGEL: Titel-Illustrationen aus fünf Jahrzehnten /Cover Illustrations over Five Decades, [katalog wystawy], wyd. teNeues Verlag, 2004.
estymacja: 120 000 – 150 000 zł
cena wywoławcza: 90 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

15. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Świadek nocy, ok. 1990

akryl, olej, płótno; 28 x 21 cm; sygn. p. d.: Olbiński. Do obrazu dołączony jest certyfikat autorski. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: - Rafał Olbiński, Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2021, s. 80.
estymacja: 100 000 – 120 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

16. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Don Giovanni

serigrafia, papier; 51,5 x 75 cm (zadruk), 55 x 77 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), opisana l. d.: 160 / 200 (ołówkiem), śr. d.: „DON GIOVANNI” (ołówkiem), w kompozycji l. d. drukowana sygnatura: Olbiński.
estymacja: 2 500 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł ✺ | Sprzedane za 4 560 zł

17. Edward DWURNIK (1943 - 2018)
Płock, 2002

akryl, płótno; 114 x 147 cm; sygn. i dat. p. d.: 2002 E. DWURNIK; na odwrocie opisany: 2002 / E. DWURNIK / „PŁOCK” / NR: IX [w kole] - 1138 [w prostokącie] - 2902 [w prostokącie], na krośnie malarskim: PŁOCK IX [w kole] - 1138 [w prostokącie] - 2902 [w prostokącie] (ołówkiem).
estymacja: 130 000 – 160 000 zł
cena wywoławcza: 100 000 zł ✺ | Sprzedane za 126 000 zł

18. Zdzisław NITKA (ur. 1962)
Bez tytułu, 1993

olej, płótno; 30 x 40,5 cm (wymiar całości kompozycji); sygn. i dat. na odwrocie: Z. NITKA / 93 (na każdej części).
estymacja: 2 000 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł ✺ | Sprzedane za 3 600 zł

20. Franciszek STAROWIEYSKI (1930 - 2009)
Światowida, 2003

olej, korek; 120 x 100 cm; sygn., dat. i opisana przy prawej krawędzi u dołu: Światowida / 17 [inicjał artysty FSB] 03 / Ł [w okręgu], po lewej napis: SMOCZE NASIENIE.
estymacja: 65 000 – 75 000 zł
cena wywoławcza: 50 000 zł ✺ | Sprzedane za 64 800 zł

21. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Bez tytułu, 1993

ołówek, papier kremowy; 21,5 x 29,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1993 r.
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł ✺ | Sprzedane za 3 600 zł

22. Sylwester AMBROZIAK (ur. 1964)
Postacie, 1999

tusz piórko, tusz lawowany, papier czerpany; 22 x 34 cm; sygn. i dat. p. d.: AMBROZIAK 99.
estymacja: 700 – 800 zł
cena wywoławcza: 400 zł ✺ | Sprzedane za 2 160 zł

23. Henryk WANIEK (ur. 1942)
Wnętrze, 1974

tusz lawowany (chiński), karton; 51 x 72 cm; sygn. i dat. p. d.: HENRYK WANIEK – MAJ – 1974, obok opis: to co się działo na scenie było najprawdziwszą rzeczą, jaką / kiedykolwiek widziałem, przy lewej krawędzi fragment nieczytelnego napisu.
estymacja: 3 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł ✺ | Sprzedane za 2 160 zł

24. WITOLD-K (ur. 1932)
Bez tytułu, z cyklu: Ludzie, 1969

akryl, płótno; 76 x 102 cm; sygn. i dat. l. g.: Witold-K. 69; na odwrocie na płótnie numer: 2165. PROWIENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 50 000 – 60 000 zł
cena wywoławcza: 38 000 zł ✺ | Sprzedane za 51 600 zł

25. WITOLD-K (ur. 1932)
Bez tytułu, z cyklu: Green Holes, 2021

akryl, płótno; 86,5 x 68 cm; sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 21. WYSTAWIANY: Witold-K, Galeria "Tyle światów", Oświęcimskie Centrum Kultury, 3.09. – 9.10.2022.
estymacja: 35 000 – 45 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł | Sprzedane za 36 000 zł

26. Mieczysław Tadeusz JANIKOWSKI (1912 - 1968)
Kompozycja

olej, płótno; 47 x 62 cm; na odwrocie stempel: M.T. Janikowski.
estymacja: 22 000 – 26 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł ✺ | Sprzedane za 22 800 zł

27. Stanisław ŻÓŁTOWSKI (1914-2004)
Nowe misterium, 1970

olej, płótno; 150 x 150 cm; sygn. na odwrocie: St. Żółtowski; na odwrocie na płótnie drukowana nalepka z informacją o obrazie: 8. Nowe Misterium, 1970, olej, płótno, 150 x 150, na krośnie malarskim papierowa nalepka CBWA w Warszawie z odręcznie zapisaną informacją o obrazie. WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY: – Stanisław Żółtowski. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej 1939-1989, Warszawa [Galeria Zachęta], 1989, - Stanisław Żółtowski. (1914-2004). Kolory. Kolororyzmy. 28.09 – 20.10.07, desa modern, Warszawa, 2007, s. 43.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | Sprzedane za 12 000 zł

28. Maria GINTER (1922 - 2011)
Bez tytułu, l. 60. XX w.

olej, płótno; 50 x 65,5 cm; na odwrocie, na płótnie napis: PRACA AUTORSTWA MOJEJ MAMY MARII GINTER LATA 60TE / [podpis].
estymacja: 2 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

29. Erna ROSENSTEIN (1913 - 2004)
Bez tytułu

tusz, akwarela, gwasz, papier; 29 x 20,5 cm (wymiar arkusza); sygn. p. g.: Erna Rosenstein. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Warszawa od 2013 roku, - kolekcja prywatna, Kraków (1969 - 2013).
estymacja: 24 000 – 32 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł ✺ | Sprzedane warunkowo za 20 400 zł

30. Jan ZIEMSKI (1920 - 1988)
Bez tytułu

akryl, listwy, płyta; 48,5 x 50 x 11,5 cm; sygn. na odwrocie: Jan Ziemski.
estymacja: 48 000 – 54 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł ✺ | Sprzedane za 67 200 zł

31. Jan BERDYSZAK (1934 - 2014)
Narożne passe-par-tout, 1994

akryl, płótno naklejone na płytę; 232 x 125 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: AKRYL / JAN / BER / DYSZ / AK / 1994, obok: NAROŻNE / PASSE- / PAR-TOUT, poniżej: 232 x 125 cm. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska, - kolekcja Waldemara Andzelma, Lublin. WYSTAWIANY: - Berdyszak, Gierowski, Kałucki, Kamoji, wystawa zbiorowa, Muzeum Miasta Łodzi, 22.10.2010 - 29.01.2011. REPRODUKOWANY: - Berdyszak, Gierowski, Kałucki, Kamoji, Anzelm Gallery, Lublin 2010, s. 14-15, - Jan Berdyszak. Prace 1960 - 2006, [oprac.] Marta Smolińska-Byczuk, Wojciech Makowiecki, Mirosław Pawłowski, Poznań 2006, s. 181.
estymacja: 110 000 – 130 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł ✺ | Sprzedane za 108 000 zł

32. Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Bez tytułu, ok. 1990 / 1991

serigrafia, papier Fallini Venezia; 100 x 70 cm (4 arkusze), łącznie 100 x 280 cm; sygn. i opisane na odwrocie: L. Tarasewicz / 70/55 (ołówkiem). PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 55 000 – 65 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł ✺ | Sprzedane za 48 000 zł

33. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Spacer 1/V, z cyklu: Gry wojenne, 2014

olej, ołówek, płótno; 110 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / SPACER 1/V / /GRY WOJENNE/ / 110 x 130 / 2014. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: - Włodzimierz Pawlak. Gry wojenne (katalog wystawy), Galeria Muzalewska, Poznań XII 2018 – I 2019, poz. 1g.
estymacja: 35 000 – 45 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

34. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957) Dziennik 06 III 2015 - 21 I 2016, 2015/2016

olej, płótno; 170 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 06 III 2015 - 21 I 2016 / 170 x 130 / 2015 / 2016.
estymacja: 100 000 – 130 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł ✺ | Sprzedane za 102 000 zł

35. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Klatka I, 1991

olej, płótno; 146 x 114 cm; sygn. p. d.: B [znak artystki]; sygn., dat. i opisana na odwrocie: BOŻENNA / BISKUPSKA / - KLATKA - I / 1991, olej / 114 x 146 cm.
estymacja: 50 000 – 60 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł | Sprzedane za 46 800 zł

36. Ryszard WOŹNIAK (ur. 1956)
Pejzaż ekranowy 3, 2010

olej, płótno; 100 x 130 cm; sygn., dat. i opisane na odwrocie: RYSZARD WOŹNIAK / 2010 [w okręgu] / PEJZAŻ EKRANOWY 3 / olej, 100 x 130 / (VELL). WYSTAWIANY: - Pejzaż Południa 2010. Denominazione di Origine Controllata e Garantita, Galeria aTAK, Warszawa, 28 I 2011 – 12 III 2011.
estymacja: 35 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

37. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 2018

olej, płótno; 30 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. JACHTOMA / TECH. OLEJ / WYM: 30 x 30 / ROK: 2018.
estymacja: 16 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł ✺ | Sprzedane za 15 600 zł

38. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 1967

gwasz, papier; 29 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: A. JACHTOMA 1967 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 – 6 000 zł

39. Andrzej GIERAGA (ur. 1934)
Symetryczny, 2021

akryl, płyta; 30 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / SYMETRYCZNY / AKRYL, PŁYTA / 30 x 30 (flamastrem).
estymacja: 7 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł ✺ | Sprzedane za 6 000 zł

40. Stefan GIEROWSKI (1925 - 2022)
Obraz DCCLXXIV, 2001

olej, płótno; 140 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: SGierowski / Ob DCCLXXIV / 01. Obraz ujęty w archiwum dzieł artysty opracowanym przez Fundację Stefana Gierowskiego.
estymacja: 1 000 000 – 1 200 000 zł
cena wywoławcza: 700 000 zł ✺ | Sprzedane za 1 080 000 zł

41. Ryszard WINIARSKI (1936 - 2006)
Przestrzeń z obszarami podwyższonymi, 1978

akryl, ołówek, płyta; 100 x 100 cm; opisany na odwrocie: WINIARSKI 1978, na płycie papierowa nalepka z opisem: R. Winiarski / Przestrzeń z obszarami podwyższonymi oraz obszar / o różnym w wylosowanych strefach prawdopodobieństwie / pojawiania się koloru czarnego / Zmienna losowa: Kostka do gry / Akryl, płyta, 100 x 100 cm, 1978 r. (pisana na maszynie). PROWIENIENCJA: - kolekcja prywatna, Warszawa, - kolekcja prywatna, Kraków, - kolekcja prywatna, Lublin.
estymacja: 620 000 – 720 000 zł
cena wywoławcza: 490 000 zł ✺ | Sprzedane za 672 000 zł

42. Ryszard WINIARSKI (1936 - 2006)
Obiekt przestrzenny, 1972

akryl, ołówek, drewno; wys. całkowita 55 cm, wymiar podstawy 15 x 15 cm; sygn. i dat na krawędzi: Winiarski 1972. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Warszawa, - kolekcja prywatna, Kraków.
estymacja: 260 000 – 280 000 zł
cena wywoławcza: 220 000 zł ✺ | Sprzedane za 276 000 zł

43. Jan TARASIN (1926 - 2009)
Fragment, 1980

olej, płótno; 62 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 80; na odwrocie opis autorski: JAN TARASIN / 1980 / „FRAGMENT”. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska - kolekcja Ewy Pełki - bezpośrednio od artysty
cena wywoławcza: 90 000 zł ✺ | Sprzedane warunkowo za 117 600 zł

44. Jan TARASIN (1926 - 2009)
Ciąg przedmiotów IV, 1991

olej, płótno; 80 x 100 cm sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 91; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1991 / CIĄG PRZEDMIOTÓW IV. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 220 000 – 260 000 zł
cena wywoławcza: 190 000 zł ✺ | Sprzedane 276 000 zł

45. Hubert DOLINKIEWICZ (ur. 1998)
Salve Regina, 2021

tempera jajowa, deska; 42 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Hubert Dolinkiewicz / 2021 oraz poniżej liczne napisy autorskie.
estymacja: 4 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | Sprzedane za 4 800 zł

46. Anna SZPRYNGER (ur. 1982)
Bez tytułu, 2022

akryl, gwasz, płótno; 40 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2022, obok: /GWASZ, AKRYL/.
estymacja: 10 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | Sprzedane za 10 800 zł

47. Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984)
Episkopat, 2021

olej, żywica, płótno; 101 x 90,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński / olej, żywica na płótnie / „Episkopat” / 100 x 90 cm / 2021(ołówkiem).
estymacja: 16 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł | Sprzedane za 15 600 zł

48. Szymon SZEWCZYK (ur. 1989)
Lady Gaga - tryptyk, 2013

olej, płótno; 70 x 60 cm (każde z płócien); każda z prac sygn. i opisana na krośnie malarskim: SZYMON SZEWCZYK GAGA [odpowiedni numer].
estymacja: 6 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 5 500 zł ✺ | NIESPRZEDANE

49. Paweł Franciszek JASKUŁA (ur. 1993)
Balenciaga (z projektu Aurum), 2022

technika własna, olej, płótno; 100 x 80,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paweł Jaskuła/ Balenciaga 2022 oraz liczne pieczątki autorskie.
estymacja: 7 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 5 500 zł | Niesprzedane

50. Alicja DOMAŃSKA (ur. 1984)
BLACK UNIVERSE, z cyklu: TALISMAN OF ABUNDANCE, 2022

BLACK UNIVERSE, z cyklu: TALISMAN OF ABUNDANCE, 2022 technika własna, płótno; 120,5 x 80 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: ALICJA DOMAŃSKA / BLACK UNIVERSE / TALISMAN OF / ABUNDANCE / 2022.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł ✺ | Sprzedane za 14 400 zł

51. Paweł Franciszek JASKUŁA (ur. 1993)
Bez tytułu (z projektu Aurum)

technika własna, płótno; 15 x 20,5 cm; na odwrocie okrągła pieczątka autorska z wizerunkiem jaskółki w locie.
estymacja: 1 500 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł | NIESPRZEDANE

52. Bartek BUCZEK (ur. 1987)
Czarny Charakter X, 2015

olej, płótno; 50 x 50 cm (obraz), 80 x 80 x 3 cm (wraz z autorską oprawą); sygn. i dat. na odwrocie: BARTEK / BUCZEK / 2015. rama: drewno, okleina, 80 x 80 x 3 cm, wykonanie: Bartek Buczek w 2015 roku, na licencji i za uprzejmością Szymona Szewczyka. WYSTAWIANY: 2015 - Wystawa zbiorowa w ramach Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko, edycja VIII Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska, - Sopocki Dom Aukcyjny (4 Aukcja Sztuki XXI wieku z dn. 13.08.2016 poz. kat. 31).
estymacja: 5 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

53. Misha WAKS (ur. 1980)
Swimming in the ocean of discounts, 2021

technika własna (collage, akryl), płótno; 100 x 70 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Misha Waks / „Swimming in the ocean / of discounts” / 2021.
estymacja: 9 000 – 11 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

54. Norman LETO (ur. 1980)
Bryła życiorysu Krasińskiego, 2009

wydruk, płótno; 70 x 100,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: BRYŁA ŻYCIORYSU / LIFESHAPE / - KRASIŃSKI / NORMAN 2009 / ed. 1A /5. Porównaj: Norman Leto. Nieistniejące przestrzenie wystaw, Muzeum Historii Fotografii, kwiecień – maj 2017 (dokumentacja wystawy)
estymacja: 8 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | Sprzedane za 7 800 zł

55. Norman LETO (ur. 1980)
Most w Zembrzycach, 2022

olej, płótno; 115 x 145 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MOST W / ZEMBRZYCACH / NORMAN 2029.
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł ✺ | Sprzedane za 13 200 zł

56. Andrzej ŻYGADŁO (ur. 1988)
Dychotomia, z cyklu: Co piątek Żygadło, 2020

olej, akryl, płyta; 55 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 7/52 / CO PIĄTEK ŻYGADŁO 01. 05. 2020 / DYCHOTOMIA / Andrzej Żygadło. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 3 500 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł ✺ | NIESPRZEDANE

57. Allen MACK (ur. 2001)
Orzeł, 2021

olej, płótno; 100 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2021 / „ORZEŁ” Allen Mack, na krośnie malarskim: Allen Mack ' 2021.
estymacja: 8 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł ✺ | Sprzedane za 7 800 zł

58. Grupa THE KRASNALS
I’m a Rocket Man, 2021

olej, płótno; 60 x 60 cm; sygn. i dat. l. d.: The Krasnals ‘2021; sygn., dat. i opisany na odwrocie: I’m a Rocket Man / Old Good Times / Elton John / ‘ 2021 / The Krasnals / Whielki Krasnal.
estymacja: 10 000 – 15 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł ✺ | Sprzedane za 12 000 zł

59. Grupa THE KRASNALS
Sen o Warszawie, 2022

Sen o Warszawie, 2022 akryl, płótno; 130 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odworcie: „Sen o Warszawie” / ‘2022 / THE KRASNALS / Whielki Krasnal.
estymacja: 20 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł ✺ | Sprzedane za 25 200 zł

60. Bartek JARMOLIŃSKI (ur. 1975)
Deja vu, 2013

akryl, płótno; 80 x 80 cm; sygn. l. d.: B. JARMOLIŃSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „DEJA VU” / B. JARMOLIŃSKI 2013.
estymacja: 4 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł ✺ | Niesprzedane

61. Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985)
Siła sióstr, 2021

olej, płótno; 120 x 120 cm; sygn. i dat. p. d.: Kat. Karpowicz 21; na odwrocie opis autorski: KATARZYNA KARPOWICZ / 120 x 120 * / olej / płótno / 2021 obok tytuł: „Siła Sióstr”. WYSTAWIANY: - Nie trzeba słów, Galeria Triada, Gdańsk, 3 – 17 września 2021
estymacja: 45 000 – 55 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł ✺ | Sprzedane za 51 600 zł

62. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)
Manifestation, 2022

Manifestation, 2022 olej, płótno; 100 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MANIFE STATION / 2022 / PATRYCJA PIĘTKA.
estymacja: 15 000 – 19 000 zł

63. Katarzyna SWINARSKA (ur. 1969)
Lady With Canaries, z cyklu: Fleeing The War, 2022

Lady With Canaries, z cyklu: Fleeing The War, 2022 akryl, płótno; 150 x 110 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KSwinarska / 2022 / „LADY WITH CANARIES” / FROM „FLEEING / THE WAR” SERIES.
estymacja: 25 000 – 35 000 zł
cena wywoławcza: 16 000 zł ✺ | Sprzedane za 28 800 zł

64. Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)
Bez tytułu, 1999

fotografia barwna, dibond, plexi; 59,5 x 89,5 cm; na odwrocie drukowana nalepka autorska z odręcznym podpisem artystki: Dorota Nieznalska / untitled, 1999 / edition: 1AP / 3 + 2AP / D. Nieznalska; wydruk autorski, nakład: 3 + 2 AP. WYSTAWIANA: - Sleepless in Warsaw, Galeria lokal_30 w A.I.R. Gallery, Nowy Jork 6.08 – 4.09.2022 - Take My Eyes, Galeria Lokal_30, Warszawa, 2022
estymacja: 30 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł ✺ | Niesprzedane

65. NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937 - 2022)
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975

Sztuka postkonsumpcyjna, 1975 fotografia barwna (analogowa), papier fotograficzny; 48,5 x 59 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: NATALIA 75 (flamastrem); na odwrocie numer: 16; nakład nieokreślony, vintage print; do fotografii dołączony jest certyfikat Fundacji ZW.
estymacja: 80 000 – 100 000 zł
cena wywoławcza: 60 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

66. Annie LEIBOVITZ (ur. 1949)
Jacqui Agyepong, 1999

fotografia barwna (Iris print), papier; 110 x 88 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu od prawej, p. d.: Jacqui Agyepong (ołówkiem), śr. d.: Clifton Point New York 1999 (ołówkiem), l. d.: 2/25 (ołówkiem), A.Leibovitz (ołówkiem); ed. 2/25.
estymacja: 8 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł ✺ | Sprzedane za 9 000 zł

67. Annie LEIBOVITZ (ur. 1949)
Jacqui Agyepong, 1999

estymacja: 8 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł ✺ | NIESPRZEDANE

68. Sonia SZÓSTAK (ur. 1990)
Diamonds are forever, 2011

fotografia czarno-biała, fine art print, papier; 70 x 50 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Sonia Szóstak / ‘Diamonds Are Forever’ 2011 / FINE ART PRINT 50cm x 70cm 1/6 + 2 ap (ołówkiem); wydruk autorski, nakład: 1/6 + 2 ap.
estymacja: 8 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł ✺ | Niesprzedane

69. Sonia SZÓSTAK (ur. 1990)
Zuzanna, 2014

fotografia barwna, fine art print, papier Hahnemuehle Photo; 101 x 141 cm; wydruk autorski, nakład: 1/15; do fotografii dołączony jest certyfikat autentyczności.
estymacja: 14 000 – 18 000 zł

70. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Wytyczanie obrazu w zamknięciu, 2022

beton, brąz, metal; 48,5 x 33,5 cm (wymiar całości kompozycji); sygn., dat. i opisany na odwrocie: [znak artystki] / Bożenna Biskupska / Wytyczanie obrazu w zamknięciu / beton, brąz, metal / 2022 / 33,5 x 48,5. Unikat.
estymacja: 20 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł ✺ | Sprzedane za 24 000 zł

71. Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)
Patronki, Małgorzata, 2021

brąz patynowany; 19 x 17 cm; tiara umieszczona w autorskim pudełku wyściełanym czerwonym aksamitem, z autorską, drukowaną nalepką na spodzie: Dorota Nieznalska / Patronki, Małgorzata 2021 / brąz patynowany / egz.: 1/1 unikat / D. Nieznalska [odręczny podpis].
estymacja: 25 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł ✺ | Sprzedane za 26 400 zł

72. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985)
Diament, 2015

węgiel kamienny; 9,5 x 10 x 10,5 cm; sygn. i nakład na boku: Ł. SUROWIEC / 15/100.
estymacja: 1 500 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł ✺ | Sprzedane za 1 200 zł

73. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985)
Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej Fabryki Schindlera, 2015

żywica epoksydowa, drewno (kostka brukowa); 8,5 x 9,5 x 9,5 cm; sygn. przy dolnej krawędzi: Łukasz Surowiec 2015 12/100; nakład: 12/100.
estymacja: 2 000 – 2 600 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł ✺ | Sprzedane za 2 280 zł

74. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985)
Chodaki, 2010

brąz; 27 x 10 x 6 cm (każdy); sygn. i nakład: Ł. SUROWIEC / 7/8.
estymacja: 12 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł ✺ | Sprzedane za 12 000 zł

75. XAWERY DESKUR (ur. 1988)
„If you are an open person, you can talk to the therapist” / „Jeśli jesteś otwartym człowiekiem, możesz porozmawiać z terapeutą”, 2022

ceramika, szkliwo, 22 x 14 x 6,5 cm; sygn., dat. i opisany na spodzie: XVAWERY / 2022 / DESKUR obok: CZŁOWIEK OTWARTY
estymacja: 4 000 – 5 000 zł

76. Misha WAKS (ur. 1980)
Bez tytułu

technika własna (wełna, akryl), kamień thassos; wys. 93 cm, wys. z podstawą 96,5 cm; sygn. i dat. na spodzie: Misha Waks / 2022 oraz nalepka [hologram].
estymacja: 14 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | Niesprzedane

77. Marc QUINN (ur. 1964)
Bukiet - Bomba miłości, 2006

fotografia laminowana, stal; wys. 78,5 cm; sygn., dat. i numerowana na spodzie: Marc Quinn / 2006 / No 10 (flamastrem);
estymacja: 25 000 – 35 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł ✺ | Niesprzedane

78. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Erozja, 2022

lite drewno dębowe ręcznie rzeźbione; 100 x 60 x 208 cm.
estymacja: 8 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | Sprzedane za 9 600 zł

79. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Siedzisko "Obłok", 2022

lite drewno dębowe ręcznie rzeźbione, tkanina; 190 x 66 x 72 cm.
estymacja: 10 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | Sprzedane za 8 400 zł

80. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Siedzisko "Perforacja", 2022

lite drewno dębowe ręcznie rzeźbione, tkanina: 173 x 60 x 42 cm.
estymacja: 7 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł