olej, płótno; 121 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Mierzejewski 1999; na odwrocie, na krośnie malarskim trzy nalepki: 1. papierowa, drukowana wypełniona odręcznym pismem: Artist Malarsz (sic!) Jerzy MIERZEJEWSKI Artiste peinture / Tytul (sic): ŻYCIE JEST PIĘKNE [przekreślone] SIELANKA (długopisem) Nr 533 (długopisem) / Technik: olej (długopisem) / Wymiary: 120 x 150 (długopisem) Data: 1998/99 (długopisem); 2. z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem: p686/03/49 (długopisem); 3. Sielanka / 1999 / olej na płótnie. WYSTAWIANY: - Jacek Mierzejewski, Andrzej Mierzejewski, Jerzy Mierzejewski, Muzeum Narodowe w Warszawie, 2004. REPRODUKOWANY: - Jacek Mierzejewski, Andrzej Mierzejewski, Jerzy Mierzejewski, katalog wystawy, red. Ewa Zdonkiewicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2004, poz. kat. 46.

11. Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 - 2012)
Sielanka, 1999