olej, płótno; 80 x 100 cm sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 91; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1991 / CIĄG PRZEDMIOTÓW IV. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska

44. Jan TARASIN (1926 - 2009)
Ciąg przedmiotów IV, 1991

W moich obrazach ważny jest ruch, dynamika, podnieca mnie gra nieskończonych możliwości, jakie stwarza natura. – Jan Tarasin

Cieszy mnie, że z ograniczonych elementów mogą powstać niezliczone sytuacje. Chodzi o maksymalne zbliżenie się do świata, do jego mechanizmów. – Jan Tarasin

Cytat za: Artyści mówią, wywiady Elżbiety Dzikowskiej, 2011, s. 250