akryl, gwasz, płótno; 40 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2022, obok: /GWASZ, AKRYL/.

46. Anna SZPRYNGER (ur. 1982)
Bez tytułu, 2022

Wybranym przez Annę Szprynger środkiem artystycznym jest linia – ślad cienkiego pędzla z wytrącającym się sukcesywnie pigmentem pozostawiony na ciemnym podobraziu. Artystka, zaliczana do kręgu twórców związanych z abstrakcją geometryczną, początkowo ograniczała paletę barw do czerni i bieli. Sukcesywnie jednak w twórczości malarki zaczął pojawiać się kolor, jak również zagęszczenie struktury obrazu często składającego się z licznych, drobnych kreseczek, dających wrażenie ruchu i witalności.

Sprzedane za 9 000 zł (10 800 zł z opłatą aukcyjną)