olej, płótno; 50 x 50 cm (obraz), 80 x 80 x 3 cm (wraz z autorską oprawą); sygn. i dat. na odwrocie: BARTEK / BUCZEK / 2015. rama: drewno, okleina, 80 x 80 x 3 cm, wykonanie: Bartek Buczek w 2015 roku, na licencji i za uprzejmością Szymona Szewczyka. WYSTAWIANY: 2015 - Wystawa zbiorowa w ramach Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko, edycja VIII Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska, - Sopocki Dom Aukcyjny (4 Aukcja Sztuki XXI wieku z dn. 13.08.2016 poz. kat. 31).

52. Bartek BUCZEK (ur. 1987)
Czarny Charakter X, 2015

Bartek Buczek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskał w pracowni Andrzeja Tobisa. Uprawia malarstwo oraz tworzy instalacje. Prywatnie jest miłośnikiem kolarstwa, hip-hop-u i literatury. Równocześnie zajmuje się̨ montażem wystaw dla instytucji kultury, dzięki czemu ogląda świat sztuki z wielu perspektyw: artysty, kuratora, montażysty i widza. Artysta tworzy monochromatyczne kompozycje swobodnie wykorzystując konceptualne idee. W swoich działaniach artystycznych odwołuje się zarówno do własnych zainteresowań (wystawa „Bartek Buczek. Kolarz” – Rondo Sztuki 2019 r.), popkultury (wystawa „Czarny charakter” – Project Room, CSW Zamek Ujazdowski, 2013 r.) czy historii sztuki, z którą często ma do czynienia w pracy zawodowej.