technika własna (collage, akryl), płótno; 100 x 70 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Misha Waks / „Swimming in the ocean / of discounts” / 2021.

53. Misha WAKS (ur. 1980)
Swimming in the ocean of discounts, 2021

W swojej twórczości artysta nawiązuję do tematów związanych z ekologią, prawami kobiet i mniejszości. Posługuje się różnymi środkami wyrazu do najważniejszych należą: malarstwo, instalacje oraz performance i video. Artysta inspiruje się bieżącymi wydarzeniami, osobistymi obserwacjami oraz życiem codziennym. Jego manifest można zawrzeć w zdaniu „Sztuka jest formą aktywizmu”.