Manifestation, 2022 olej, płótno; 100 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MANIFE STATION / 2022 / PATRYCJA PIĘTKA.

62. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)
Manifestation, 2022

Patrycja Piętka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni profesora Mirosława Sikorskiego, równocześnie studiuje scenografię. W obrazach artystki dostrzec można specyficzny nastrój, pewne napięcie towarzyszące np. zamglonej nocy, sennym marom. Prace Patrycji Piętki są nacechowane onirycznością, nie można odmówić im również wyjątkowo dobrego warsztatu malarskiego. Artystka odwołuje się do historycznych wydarzeń, przedstawiając je na płótnie tak, jakby były nierealnym wytworem wyobraźni, mglistym, może nawet wyimaginowanym wspomnieniem. Równocześnie można by odnieść wrażenie, że jej płótna to stopklatki z dawnych, uszkodzonych taśm filmowych.

Sprzedane za 13 000 zł (15 600 zł z opłatą aukcyjną)