brąz patynowany; wys. 32 cm; z tyłu: K. Laszczka oraz okrągłe tłoczenie odlewni z napisem w otoku: ERARIUS / KRAKÓW, w centrum: W.P. obok: 1/5. Odlew współczesny z pracowni Erariusa w Krakowie. Analogiczne popiersie zostało ujęte w katalogu rzeźb Konstantego Laszczki opracowanego przez Zofię Weiss i Katarzynę Łomnicką, gdzie forma jest datowana na 1905 rok. (wyd. Kraków, 2018).

9. Konstanty LASZCZKA (1865 - 1956)
Portret kobiety

Odlew współczesny z pracowni Erariusa w Krakowie. Analogiczne popiersie zostało ujęte w katalogu rzeźb Konstantego Laszczki opracowanego przez Zofię Weiss i Katarzynę Łomnicką, gdzie forma jest datowana na 1905 rok. (wyd. Kraków, 2018).

Sprzedane za 17 000 zł (20 400 zł z opłatą aukcyjną)