olej, płótno; 66 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Dosyć sztuki!” / The Krasnals / Whielki Krasnal / 2020 [węglem].

56. The KRASNALS
Dosyć sztuki, 2020

Grupa anonimowych artystów związanych z nurtem sztuki krytycznej zapoczątkowanym w latach 90. XX wieku. W swoich działaniach twórczych komentuje rzeczywistość, bieżące wydarzenia polityczne i społeczne oraz często mainstreamowe wydarzenia związane ze sztuką współczesną czy popkulturą. Ich prace nie są pozbawione dwuznacznego humoru, niekiedy również ironii. Niemniej jednak celem działań Grupy The Krasnals jest podkreślenie nurtujących ich wydarzeń i tematów, bez jednoznacznej deklaracji, po której ze stron zobrazowanego wydarzenia się opowiadają. The Krasnals, poza działalnością artystyczną, szeroko wypowiadają się na prowadzonym przez nich blogu. W 2009 roku Grupa The Krasnals, w skład której wchodzą:

Wielki Krasnal, Krasnal Hałabała 1 i 2, Krasnal Banksy oraz malarze współpracujący, została nominowana do Paszportów Polityki. Wówczas obraz ich autorstwa został wykorzystany w instalacji Piotra Uklańskiego prezentowanej w Tate Modern. W 2011 roku został wydany pierwszy numer gazety „Art Police Gazette”, która miała swoją premierę podczas Biennale Sztuki w Wenecji. W 2012 roku powstało ich monumentalne dzieło „Bitwa pod Grunwaldem / Statek Głupców” Prace Grupy The Krasnals znajdują się w kolekcjach m.in.: MOCAK-u – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w aukcji

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda