Nowy artysta w Wallspace Gallery

Z wielką radością chcielibyśmy ogłosić, iż nowym artystą, którego będzie reprezentować nasza galeria, jest Filip Wolak - fotograf znany obecnie z fotografii, które wykonuje z pokładu samolotu, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród:


  • Zwycięzca Sony World Photography Awards 2016 (otwarty, architektura)
  • 2017 Px3 Prix de la Photographie Paris Silver Award (Professional, Nature+Earth)
  • 2017 Chromatic Photo Awards 1 miejsce (Professional, Cityscapes)
  • 2018 Tokyo International Foto Awards 2. miejsce (przyroda), złoto (przyroda + lotnictwo)
  • Pierwsze miejsce w dorocznym finale WPE w 2020 r. (samolot / dron)
  • 2021 Fundacja Lucie, The Guardian Project – Finalista (seria zdjęć) i brała udział w licznych wystawach i pokazach indywidualnych.


Kim jest Filip Wolak?

Urodził się w Toruniu. Jest fotografem, pilotem i instruktorem lotniczym. Od 2000 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie rozpoczął swoją przygodę z awiacją, zdobywając zawodową licencję pilota. Dziś pracuje jako fotograf, a jego prace są publikowane w największych światowych tytułach. Za serię reportaży z klubów nocnych Nowego Jorku został wyróżniony tytułem Coolest Nightlife Photographer (Najfajniejszy Fotograf Sceny Klubowej) przez magazyn „Time Out New York” oraz Most Influential (Najbardziej Wpływowy) przez „Lens Magazine”. Współpracuje także z największymi nowojorskimi muzeami, takimi jak The Met, Guggenheim Museum, Whitney Museum of American Art.


Prace wykonane przez artystę można zobaczyć w zakładce oferta