Informacje

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: 12.10 -26.10.2023

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugą odsłonę nowej formuły aukcji w naszej galerii.
Aukcje "Sztuka na wyciągnięcie ręki" mają za zadanie zaprezentować wyselekcjonowane dzieła najlepszych polskich twórców, które dostępne będą dla szerszego grona początkujących kolekcjonerów sztuki.

W katalogu aukcyjnym znajdą państwo prace znanych i poszukiwanych artystów, takich jak: Jan Dobkowski, Igor Mitoraj, Włodzimierz Pawlak, Jarosław Modzelewski, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Marian Bogusz, Natalia LL.

2. AUKCJA SZTUKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Termin aukcji: 26.10.2023 - godz: 19:00

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00

1. Jerzy PANEK (1918-2001)
Autoportret

pastel, papier; 25,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Panek [ołówkiem].
estymacja: 1 500 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł

2. Jerzy PANEK (1918-2001)
Autoportret, 1993

pastel, papier w kratkę; 27 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Panek / 93 [ołówkiem].
estymacja: 1 500 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł

3. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Akt, 1993

serigrafia, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana p. d.: II/3/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 [ołówkiem].
estymacja: 5 500 – 6 500 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł

4. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Akt, 1993

serigrafia, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana przy lewej krawędzi u góry: JERZY NOWOSIELSKI 93 II/3/50 [ołówkiem].
estymacja: 5 500 – 6 500 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł

5. Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Szkic - postacie

węgiel, papier; 19,3 x 14,6 cm; sygn. p. d.: FS [inicjał wiązany artysty, ołówkiem].
estymacja: 3 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł

6. Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Bez tytułu – szkic

ołówek, papier; 14,5 x 19,3 cm; sygn. p. d.: FS [inicjał wiązany artysty].
estymacja: 3 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł

7. Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Ilustracja do Folwarku zwierzęcego: Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni, 1974

litografia barwna, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 [ołówkiem], opisany l. d.: XI/XX [ołówkiem].
estymacja: 2 000 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

8. Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Ilustracja do Folwarku zwierzęcego: Macelleria Dei Cavalli, 1974

estymacja: 2 000 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

9. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Szkic do obrazu 2810 z cyklu: Chopinowi – Duda Gracz

tusz, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle oprawy); w kompozycji napisy autorskie m.in.: Łagów. 2.03; poniżej napis autorski: obraz 2810 (Stare Sioło Maz Nr 3 fis-mol op. 59) 60 x 120.
estymacja: 3 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 2 200 zł

10. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007) Sophista TRASIMACO, 1990

tempera, papier; 37 x 27 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: E Markowski [długopisem], u góry kompozycji napis autorski wraz z datą: Sophista TRASIMACO nella Republica di Platone / (…) / listopad 1990. PROWENIENCJA: - Aukcja charytatywna na rzecz studentów ASP w Warszawie, D. A. Rempex (13.05.2019. poz. kat. 38).
estymacja: 9 500 – 11 500 zł
cena wywoławcza: 8 500 zł

11. Alfred LENICA (1899-1977)
Bez tytułu

technika własna (gwasz, tusz), papier; 29,5 x 38,5 cm; sygn. p. d.: lenica [długopisem, w kompozycji]; na odwrocie napis: Alfred Lenica / Warszawa / St Chnal [długopisem, ? ostatni wiersz słabo czytelny].
estymacja: 12 500 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 500 zł

12. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 1967

akwarela, gwasz, papier; 36 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: A. JACHTOMA 1967 [ołówkiem].
estymacja: 10 500 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł

13. Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
10 X 2012, 2012

serigrafia, papier; 77 x 50 cm (wymiar kompozycji), 100 x 70 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: 10 X 2012 [ołówkiem], śr. d.: 20/60 [ołówkiem], p. d.: S. Fijałkowski [ołówkiem].
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł

14. Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Kompozycja przestrzenna – Relief wolnostojący biały, 1961

drewno, plastik; 59 x 33 x 15 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: 54/100 H. Stażewski 1961.
estymacja: 40 000 – 45 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł

15. Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Bez tytułu

goffrage, papier; 13 x 19,5 cm. | Praca łącznie z teką: „Stażewski” wydaną przez Galerię Krzywe Koło w 1961 roku. Na rynku aukcyjnym pojawiały się analogiczne, sygnowane i datowane na 1961 rok obiekty.
estymacja: 3 500 – 4 500 zł
cena wywoławcza: 2 800zł

16. Marian BOGUSZ (1920-1980)
Bez tytułu, 1962

serigrafia, papier żeberkowy; 19 x 19 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: mbogusz 62 [ołówkiem].
estymacja: 2 500 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

17. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Bez tytułu

litografia barwna, papier żeberkowy; 19,5 x 20 cm; sygn. p. d.: SG 45/61[długopisem, numer z nakładu słabo czytelny].
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł

18. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Dziennik 25 X – 2 XI, 1999

ołówek, karton; 33,1 x 23 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK / 25 X – 2 XI / 173 [w kole] / 1999 [ołówkiem].
estymacja: 3 000 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

19. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Rysunek 20.XII.2003, 2003

tusz, ołówek, karton; 32,5 x 23 cm; sygn. i dat. u dołu: 20.XII.2003 W. PAWLAK [ołówkiem]; na odwrocie opis autorski: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 366 / 2003 [ołówkiem].
estymacja: 3 000 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

20. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Dziennik 29 VIII – 5 IX, 1998

ołówek, karton; 33,1 x 23 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK C / 29 VIII – 5 IX / 113 [w kole] / 1998 [ołówkiem].
estymacja: 3 000 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

21. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Kompozycja, 2003

serigrafia barwna, papier; 28 x 22 cm (zadruk); sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: Jan Dobkowski 2003 11/100 Serigrafia
estymacja: 2 000 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł

22. Włodzimierz BUCZEK (1931-1986)
Przy stole, 1959

olej, płótno; 120 x 120 cm; sygn. i dat. p. d.: Buczek ’59.
estymacja: 10 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł

23. Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Kos, 2022

tempera jajowa, płótno; 110 x 90 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie, na płótnie: Jarosław / Modzelewski / „Kos” / tempera jajowa / 110 x 90, obok: 2022 [w kole].
estymacja: 50 000 – 70 000 zł
cena wywoławcza: 45 000 zł

24. Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Dom, 2005

ołówek, papier; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: JModzelewski 2005.
estymacja: 2 000 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

25. Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Pies - rysunek dwustronny, 1998

ołówek, papier; 21 x 28,4 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: 98 Jmodzelewski 4, l. d.: … [nieczytelnie]; na odwrocie szkice psów w ołówki oraz adnotacja p. d.: Puzon [ołówkiem].
estymacja: 2 500 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

26. Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Jakiś pan gra na harmonijce, 2012

tempera żółtkowa, tektura; 50 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: JModzelewski 2012 [ołówkiem]; na odwrocie opis autorski: Jarosław Modzelewski / „Jakiś pan gra na harmonijce” 50 x 70 temp. ż / 2012 [w owalu, opis wykonany ołówkiem].
estymacja: 12 000 – 13 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł

27. Ryszard WOŹNIAK (ur. 1956)
Patrzeć, 2000

olej, płótno; 60 x 73 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: RYSZARD WOŹNIAK / PATRZEĆ… 2000 / 12/13.
estymacja: 15 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 13 500 zł

28. Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)
Projekt plakatu do XV Opolskich Konfrontacji Teatralnych – Klasyka Polska ‘90

gwasz, karton; 22,7 x 16 cm; sygn. l. d.: Świerzy [ołówkiem].
estymacja: 3 000 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 2 800 zł

29. Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Biżuteria – projekt plakatu, ok. 1987

gwasz collage, papier; 25,5 x 18,5 cm; sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC [czerwonym tuszem], u góry, w kompozycji napisy: Cezary Łutowicz / biżuteria / BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH / W SANDOMIERZU / SIERPIEŃ / 1987.
estymacja: 2 500 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

30. Edward DWURNIK (1943-2018)
Tulipan, 2017

akryl, płótno; 18,5 x 13 cm; sygn. i dat. p. d.: 2017 / E. DWURNIK; na odwrocie: 2017 / E. DWURNIK [flamastrem].
estymacja: 12 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł

31. Edward DWURNIK (1943-2018)
Różowy tulipan, 2017

estymacja: 12 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł

32. Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)
Rozeta I, 1984

fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 36 x 48,3 cm; na odwrocie pieczątką autorską: Fot. Paweł Pierściński – EFIAP / ul. Żeromskiego (…) / (…) KIELCE / POLSKA – POLAND / Członek Związku Polskich / Artystów Fotografików / Numer legitymacji 315 / Prawa autorskie zastrzeżone, poniż odręcznie: „Rozeta I” / fotomontaż 1984 [ołówkiem], w lewym górnym rogu cyfra: 7 [ołówkiem]; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print.
estymacja: 1400 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł

33. Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)
Bronowane pole – Okolice Miechowa, 1987

fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 49 x 59,7 cm; na odwrocie pieczątką autorską: Fot. Paweł Pierściński – EFIAP / ul. Żeromskiego (…) / (…) KIELCE / POLSKA – POLAND / Członek Związku Polskich / Artystów Fotografików / Numer legitymacji 315 / Prawa autorskie zastrzeżone, poniż odręcznie: Bronowane pole / okolice Miechowa / brom 1987 [ołówkiem], w lewym górnym rogu numer: 10 [ołówkiem]; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print.
estymacja: 1400 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł

34. Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)
Akt z włosami, 1966

fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 39,3 x 50,4 cm; na odwrocie pieczątką autorską: Fot. Paweł Pierściński – EFIAP / ul. Żeromskiego (…) / (…) KIELCE / POLSKA – POLAND / Członek Związku Polskich / Artystów Fotografików / Numer legitymacji 315 / Prawa autorskie zastrzeżone, poniż odręcznie: Akt z włosami / brom 1966 [flamastrem], w lewym górnym rogu cyfra: 9 [ołówkiem]; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print.
estymacja: 1400 – 2 000 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł

35. NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022)
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975

12,5 x 17 cm; sygn. na odwrocie: NATALIA LL [długopisem]; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print. Fotografia posiada certyfikat Fundacji ZW.
estymacja: 6 000 – 7 000 zł
cena wywoławcza: 4 500 zł

36. Małgorzata MARKIEWICZ (ur. 1979)
Wiosna, 2010

fotografia barwna, wydruk atramentowy pigmentowy, papier Ilford, dibond, pleksi; 30 x 30 cm; sygn. na odwrocie markerem; wydruk autorski, nakład: 1/6 + 1 a.p.
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 4 500 zł

37. Małgorzata MARKIEWICZ (ur. 1979)
Z cyklu: Kwiaty, 2005

fotografia barwna, papier fotograficzny, dibond, pleksi; 90 x 90 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Małgorzata Markiewicz / 2005 / 5/6 [flamastrem]; wydruk autorski; nakład: 5/6.
estymacja: 7 500 – 8 500 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł

38. Zbigniew GOSTOMSKI (1932-2017)
Sowa, 2001

lightbox (druk na plexi, podświetlenie); 25,5 x 25,5 cm; na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: ZGostomski / Potwierdzam autentyczność dzieła / Zbigniewa Gostomskiego z roku … z odręczną adnotacją 2001 [długopisem].
estymacja: 10 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 8 500 zł

39. Paweł ALTHAMER (ur. 1967), Artur ŻMIJEWSKI (ur. 1966)
Bez tytułu, z cyklu: Rozmowy, 2020

pastel, akryl, collage, papier, karton; 34 x 48 cm; sygn. p. d.: ŻMIJEWSKI / ALTHAMER, dat.: 07.12. 2020 / 07.12.2019 [stemple].
estymacja: 10 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 8 500 zł

40. Norman LETO (ur. 1980)
The donners: final days

olej, akryl, płótno; 110 x 150 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: THE DONNERS: FINAL DAYS / NORMAN 2060 [flamastrem]. PROWENIENCJA: - Aukcja w D. A. Agra-Art (13.06.2021. poz. kat. 149).
estymacja: 15 000 – 22 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

41. Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)
Z cyklu: Płaczące pejzaże, 2009

olej, collage, płótno; 33 x 27 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. Ciecierski / 2009 / olej / collages / SERIA PŁACZĄCE PEJZAŻE.
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 800 zł

42. Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)

olej, collage, płótno; 33 x 27 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na kartonie: T. Ciecierski / z serii / „PŁACZĄCE / PEJZAŻE” 2009 [długopisem] oraz olej / collages [farbą].
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 800 zł

43. Paweł GRODZKI (ur. 1989)
Linear Composition 2, 2022

kolagrafia, papier; 120 x 80 cm; sygn. i opisane u dołu ołówkiem; nakład 1/1
estymacja: 3 000 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł

44. Łukasz KONIECZNY (ur. 1991)
Organic 5, 2023

kolagrafia, papier; 108,5 x 78 cm; sygn. i opisana u dołu ołówkiem; nakład 1/1
estymacja: 3 000 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł

45. The KRASNALS
Minimal art, 2008

olej, płótno; 73 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „MINIMAL ART” 2008 / Whielki Krasnal / THE KRASNALS [węglem]. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: - Obraz prezentowany na wystawie i ujęty w katalogu: „The Krasnals”, Sopocki Dom Aukcyjny, Sopot, 2016.
estymacja: 8 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł

46. Edyta OLSZEWSKA (ur. 1998)
Passio IX, 2022

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PASSIO IX / 2023 / EDYTA OLSZEWSKA.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
cena wywoławcza: 4000 zł

47. Agnieszka KIELISZCZYK (ur. 1976)
Bez tytułu, 2004

akryl, płótno; 120 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: AGNIESZKA / KIELISZCZYK / 2004 BEZ TYTUŁU / 120 x 120 AKRYL [flamastrem].
estymacja: 7 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł

48. Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)
Jowisz i Antiope, 2005

akryl, płótno, 129,5 x 160 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Agnieszka Sandomierz 2005. „Jowisz i Antiope”. WYSTAWIANY: - Agnieszka Sandomierz, „Wenus i inni”, Galeria Promocyjna, Warszawa, 9 listopada – 4 grudnia, 2005.
estymacja: 8 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł

49. Joanna KARPOWICZ (ur. 1976)
Tryptyk bałucki 1, 2014

gwasz, papier; 42 cm x 29.8 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: TRYPTYK / BAŁUCKI (1 z 3) / Joanna Karpowicz / scenariusz: / Robert Popiołek [?], obok: JK [w ramce] / 2014 [ołówkiem].
estymacja: 3 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 200 zł

50. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)
Pałac w Mokrzeszowie, 2021

gwasz, papier; 23,7 x 44,2 cm (w świetle oprawy); poniżej na passe-partout napis: Pałac w Mokrzeszowie; na odwrocie oprawy sygn. i dat. PatrycjaPiętka / 2021 [ołówkiem].
estymacja: 2 000 – 3 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

51. Piotr SZCZUR (ur. 1987)
Ranczo po huraganie, 2016

olej, płótno; 30 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PIOTR SZCZUR / „RANCZO PO HURAGANIE” / 30 x 30 cm / OLEJ/PŁÓTNO / 2016 / 16/100.
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 200 zł

52. Piotr SZCZUR (ur. 1987)
Kurort, 2016

olej, płótno; 30 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PIOTR SZCZUR / „KURORT” / 30 x 30 cm / OLEJ/PŁÓTNO / 2018 / 95/100.
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 200 zł

53. Piotr SZCZUR (ur. 1987)
Wschód słońca w Lone Pine, 2016

olej, płótno; 30 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PIOTR SZCZUR / „WSCHÓD SŁOŃCA W LONE PINE” / 30 x 30 cm / OLEJ/PŁÓTNO / 2018 / 36/100.
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 200 zł

54. Teodor DURSKI (ur. 1976)
Motyl i skafander, 2011

olej, płótno; 33 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Durski 2011; na odwrocie opis autorski: „Motyl i Skafander” / Teodor Durski 2011 r. [flamastrem]. PROWENIENCJA: - Aukcja D. A. Rynek Sztuki (11.06.2011. poz. kat. 19).
estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 3 500 zł

55. Veranika KULIKOWSKAYA (ur. 1998)
Bez tytułu, 2023

masa strukturalna, żywica epoksydowa, akryl, płótno; 73 x 50 cm
estymacja: 2 500 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

56. Sudheir KUMAR
Akt, 2022

fotografia, papier; 45 x 30,5 cm;
estymacja: 1 000 – 1 500 zł
cena wywoławcza: 500 zł

57. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985) Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej Fabryki Schindlera, 2015

żywica epoksydowa, drewno (kostka brukowa); 8,5 x 9,5 x 9,5 cm; sygn., dat. i opisana przy dolnej krawędzi: Łukasz Surowiec 2015 21/100 [flamastrem]; nakład: 21/100.
estymacja: 2 000 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł

58. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985)
Czarny diamient, 2015

węgiel kamienny; 9,5 x 10 x 10,5 cm; sygn. i nakład na boku: Ł. SUROWIEC / 16/100 [flamastrem].
estymacja: 1 500 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 100 zł

59. The KRASNALS
IT`S OK, 2015

ceramika brązowa; 19,5 x 19 x 11 cm; sygn. i nakład na spodzie: THE Krasnals / 16/20.
estymacja: 2 000 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł

60. Jan TARASIN (1926-2009)
Zamki, 1976

serigrafia, papier; 39 x 29,5 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. na odwrocie: Jan Tarasin 76 [długopisem].
estymacja: 2 000 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

61. Jan TARASIN (1926-2009)
Zatopiona łódź, 1976

serigrafia, papier; 39,5 x 29,2 cm; sygn. i dat. p. d.: JTarasin 76 [długopisem], opisany l. d.: zatopiona łódź [długopisem].
estymacja: 2 000 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

62. Jan TARASIN (1926-2009)
Biegnący chłopiec, 1976

serigrafia, papier; 39 x 54,5 cm (wymiar arkusza – dwa połączone arkusze); sygn. i dat. p. d.: JTarasin 76 [długopisem], opisany śr. d.: biegnący chłopiec [długopisem].
estymacja: 2 000 – 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 500 zł

63. Joan MIRÓ (1893-1983) – według
Obraz (ślimak, kobieta, kwiat, gwiazda)

druk artystyczny, papier; 33,7 x 30 cm (w świetle oprawy); Obraz, pochodzący z 1934 roku, jest przechowywany w madryckim, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia.
estymacja: 1 000 – 1 500 zł
cena wywoławcza: 500 zł

64. Pablo PICASSO (1881-1973) – według
Głowa płaczącej kobiety z chusteczką [III]

druk artystyczny, papier; 39 x 30,5 cm (w świetle oprawy); Obraz, pochodzący z 1937 roku, jest przechowywany w madryckim, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia.
estymacja: 1 000 – 1 500 zł
cena wywoławcza: 500 zł

65. Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971)
Martwa natura, 1998-1999

olej, płótno; 50 x 38 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: TK [inicjał wiązany w kole] / 1998-99 / TOMASZ / KARABOWICZ [flamastrem].
estymacja: 4 500 – 5 500 zł
cena wywoławcza: 3 500 zł