Informacje

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na naszą pierwszą aukcję dzieł sztuki. Przygotowaliśmy dla Was katalog obejmujący 64 dzieła wybitnych polskich artystów. W ofercie znajdziecie Państwo zarówno prace klasyków sztuki współczesnej, dzieła nowego pokolenia twórców oraz polski design. Do aukcji wydaliśmy drukowany katalog, który jest dostępny w naszej galerii. Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną od 10 listopada 2021 r.

Zlecenia licytacji
Mariusz Szewczyk
szewczyk@wallspacegallery.pl
0048 603 325 884

WALLSPACE GALLERY SP. Z O.O.
UL. FOKSAL 15/1B
00 - 366 WARSZAWA
INFO@WALLSPACEGALLERY.PL
+48 798 107 380

1. aukcja dzieł sztuki
02 grudnia 2021 r.

Wystawa przedaukcyjna:
4 lutego 2022
25 lutego 2022

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00
sobota: 12:00 - 14:00

1. Jan Tarasin (1926-2009)
Fragment, 1976

olej, płótno; 90 x 70 cm / sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 76; /na odwrocie opisany: JAN TARASIN „FRAGMENT” 1976.
estymacja: 150 000 zł - 180 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł | SPRZEDANE ZA: 225 000 zł

2. Stefan Gierowski (ur. 1925 r.)
Bez tytułu, lata 70. XX w.

akwarela, karton; 72 x 50 cm (w świetle passe-partout) / sygn. p. d.: S. Gierowski [długopisem] / na odwrocie prostokątna pieczątka MKZ: "MKZ 1 przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę" oraz podpis [czerwienią].
estymacja: 50 000 – 60 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | SPRZEDANE ZA: 47 000 zł

3. Jan Berdyszak (1934-2014)
Jednoczesne passe-par-tout II, 1995

akryl, płótno naklejone na płytę; 52 x 123 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1995 / AKRYL / JEDNOCZESNE PASSE - PAR - TOUT II. 52 x 123.
estymacja: 60 000 – 70 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł | SPRZEDANE ZA: 36 000 zł

4. Jan Berdyszak (1934-2014)
Kompozycja kół, 1962

tempera, karton; 41 x 21 cm / ; sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 19 / 62 / REPRODUKOWANY: – Dorota Folga-Januszewska, „Jan Berdyszak. Obecność przez brak”, / Warszawa 2021, il. barwna, s. 87.
estymacja: 13 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 10 000 zł

5. Henryk Stażewski (1894-1988)
Bez tytułu, 1977

akryl, płyta; 50 x 100 cm (wymiar całości); na odwrocie napis: 1977 / H. Stażewski.
estymacja: 90 000 – 120 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł | SPRZEDANE ZA: 85 000 zł

6. Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Relief kartonowy (Multipl), 1972

karton; 59 x 42 cm; sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1972 [ołówkiem], napis (nakład) l. d.: 69/100 [ołówkiem]; Wydawca: Edition & Galerie Hoffmann.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł | SPRZEDANE ZA: 11 000 zł

7. Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Bez tytułu [Kłamstwo?], 1969

tusz, piórko, gwasz, długopis, tektura; 44 x 34 cm; sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 69. Obraz przed konserwacją.
estymacja: 70 000 – 90 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł | SPRZEDANE ZA: 52 000 zł

8. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957 r.)
Dziennik nr 25, 1990

olej, płótno; 200 x 160 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 25 / 200 x 160 / 1990
estymacja: 150 000 – 170 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 95 000 zł

9. Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Autoportret – Adam?, 1999

olej, płótno; 100 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / 30.V.99 / Autoportret / (Adam?);
estymacja: 35 000 – 45 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | NIESPRZEDANE

10.Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Ja, 1999

olej, płótno; 100 x 73 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 22/08 / Sempoliński / wrzesień 99 / ja / N [w okręgu];
estymacja: 35 000 – 45 000 zł

11. Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Autoportret – Łazarz ?, 1999

olej, płótno; 100 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / Autoportret / (Łazarz) ? / 30.V.99.
estymacja: 35 000 – 45 000 zł

12. Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Bez tytułu, lata 80. XX w.?

akryl, płótno; 40,5 x 50 cm; sygn. l. d.: Dominik. Do obrazu dołączony jest autorski certyfikat autentyczności.
estymacja: 25 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł | SPRZEDANE ZA: 18 000 zł

13. WITOLD-K (ur. 1932 r.)
Bez tytuł, 1972

akryl, fabryczne podobrazie firmy Van Dyck (20F); 72 x 59 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 1972.; na odwrocie, na płycie papierowa nalepka producenta podobrazi w języku francuskim.
estymacja: 28 000 – 32 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | SPRZEDANE ZA: 40 000 zł

14. Jacek SIENICKI (1928-2000)
Wnętrze pracowni, 1987

PROWENIENCJA: kolekcja prywatna, Polska WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY: Jacek Sienicki, Obrazy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, 2010/2011, s. 14.
estymacja: 25 000 – 35 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł | SPRZEDANE ZA: 18 000 zł

15. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952 r.)
Klatka, 2009

olej, płótno; 80 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: BOŻENNA / BISKUPSKA / KLATKA 2009 / 120 x 80 / olej / pł.
estymacja: 25 000 – 35 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | SPRZEDANE ZA: 24 000 zł

16. Tomasz BARAN (ur. 1985 r.)
Bez tytułu, 2011

technika własna, płótno; 174,7 x 150,8 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Tomasz Baran / 2011 WYSTAWIANY: 10. edycja Konkursu im. Eugeniusza Gepperta, Hasło: „Co robi malarz?”, 2011 (nagroda miesięcznika Art&Business)
estymacja: 15 000 – 25 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE ZA: 10 000 zł

17. Maciej GĄBKA (ur. 1993 r.)
Fragmentation of the point IX, 2017

serigrafia na pleksi; 104 x 109 x 0,4 cm; unikat; dołączono certyfikat artysty
estymacja: estymacja: 9 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 000 zł

18. Maciej GĄBKA (ur. 1993 r.)
Familiar feeling (Iphone 8), 2020

druk pigmentowy, papier bawełniany; 60 x 46 cm; sygn., dat. i ed. na odwrocie; ed. 1/5; dołączono certyfikat artysty
estymacja: 10 000 – 12 000 zł

19. Victor VASARELY (1906-1997)
Iboya MC 12, 1970

technika własna, obiekt przestrzenny; wys. 85 cm; sygn. z przodu: Vasarely; na spodzie drukowana nalepka: VA / SA / RE / LY [wpisane w kwadrat] / Edition / Pyra AG / Zumikon / Switzerland / Title: MC 12 [dopisane flamastrem] / No. Edition: 14 / 50 [dopisane flamastrem].
estymacja: 55 000 – 65 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł | NIESPRZEDANE

20. Andrzej NOWACKI (ur. 1953 r.)
03.03.2003, 200

akryl, relief, płyta; 54 x 54 cm; sygn. i dat. na odwrocie: A.NOWACKI / 03.03.03 / 2003. PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 20 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 000 zł

21. Edward HARTWIG (1909-2003)
Skomplikowana droga, l. 60. XX w.

fotografia czarno-biała (żelatynowo-srebrowa), papier barytowy; 38 x 28,5 cm; sygn. i opisana na odwrocie: EH [ołówkiem] / skomplikowana [skreślone] / droga / 60 lata / 83 [w kole] [kredką i ołówkiem] ponadto na odwrocie pieczątka ZAiKS i pieczątka autorska; unikat. Praca podklejona taśmą (rozdarcie). Do pracy dołączony certyfikat.
estymacja: 2500 – 3500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł | SPRZEDANE ZA: 2 400 zł

22. Edward HARTWIG (1909-2003)
Bez tytułu

fotografia czarno-biała (żelatynowo-srebrowa), papier barytowy; 34,5 x 29,3 cm; sygn. na odwrocie:; EH [pisakiem] oraz dwie pieczątki ZAiKS; unikat. Do pracy dołączony certyfikat. LITERATURA: Por.: Edward Hartwig Fotografiki, red. Marika Kuźmicz, Warszaw 2019, s. 73 (tu analogiczna fotografia).
estymacja: 2500 – 3500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł | SPRZEDANE ZA: 4 000 zł

23. Stanisław ŻÓŁTOWSKI (1914-2004)
Głosy z Kosmosu, 1978

olej, płótno; 110 x 95 cm; sygn. i dat. p. d.: S. Żółtowski / 78; na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z napisem: GŁOSY Z KOSMOSU / 95 x 110. WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY: – Stanisław Żółtowski. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej 1939-1989, Warszawa [Galeria Zachęta], 1989, il. barwna.
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

24. Jan NALIWAJKO (1938-2017)
Bez tytułu, 1968

olej, płótno; 117 x 105 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Naliwajko 1968.
estymacja: 5 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | SPRZEDANE ZA: 13 000 zł

25. Andrzej BIERNACKI (ur. 1958 r.)
Bez tytułu, 2017

olej, akryl, płótno; 160 x 130 cm; WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY: – „O obrotach ciał. Malarstwo”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół, Nowy Sącz 2021, il. barwna s. 54.
estymacja: 30 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 19 000 zł | SPRZEDANE ZA: 30 000 zł

26. Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)
Zapis z obszaru ciszy III, 1985

olej, płótno; 53,5 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ JAŚKIEWICZ / ŁÓDŹ / [adres] / „III ZAPIS Z OBSZARU CISZY” 85R. / TECHN. – OLEJ oraz u dołu podpis artysty
estymacja: 6 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | SPRZEDANE ZA: 3 000 zł

27. Daniel KRYSTA (ur. 1976 r.)
CAX 8542, 2006-2011

technika mieszana, płótno; 70 x 70 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „CAX 8542” / technika mieszana na płótnie / 70 x 70 cm / 2006/2011.
estymacja: estymacja: 4 000 – 5 000 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł | SPRZEDANO WARUNKOWO ZA: 2 200 zł

28. Jerzy NOWOSIELSKI(1923-2011)
Okręt, 1949/1950

gwasz, papier, płótno; 48 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1950 r. SYGNUJĘ NA DUBLAŻU 21. VIII. 1989.
estymacja: 80 000 – 90 000 zł
cena wywoławcza: 65 000 zł | SPRZEDANE ZA: 90 000 zł

29. Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
Kobiety

olej, płótno; 81,5 x 65 cm; sygn. p. d.: Leszek Nowosielski; na odwrocie: 91/3 [w kole] 314 [w prostokącie] / 80 x 65, na krośnie malarskim nr: 24 [w kole].
estymacja: 35 000 – 45 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł | SPRZEDANE ZA: 53 000 zł

30. Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
Twarz

ceramika szkliwiona; 40 x 30 cm; sygn. l.d. w szkliwie: L. Nowosielski
estymacja: 10 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 000 zł

31. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943 r.)
Kryterium odpowiedzialności, 2018

akryl, płótno; 75 x 75 cm; sygn. l. d.: Olbiński; Do obrazu dołączony jest autorski certyfikat autentyczności.
estymacja: 140 000 – 160 000 zł
cena wywoławcza: 80 000 zł | SPRZEDANE ZA: 155 000 zł

32. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943 r.)
„Atlantic Monthly Magazine” – ilustracja, lata 80. XX w.

akryl, tektura; 38 x 24 cm; sygn. p. d.: Olbinski. PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 70 000 – 90 000 zł
cena wywoławcza: 55 000 zł | Sprzedane za: 64 000 zł

33. Edward DWURNIK (1943-2018)
Nowy Jork, 2018

akryl, płótno; 114 x 146 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2018 / E. DWURNIK / „NOWY JORK” / NR IX [w kwadracie] – 2550 – 8029.
estymacja: 180 000 – 240 000 zł
cena wywoławcza: 120 000 zł | SPRZEDANE ZA: 225 000 zł

34. Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935 r.)
Scena pasyjna – nowa. Złożenie, 2009 - 2015

sygn., dat. i opisany w kompozycji: SCENA PASYJNA NOWA [na belce górnej] / ZŁOŻENIE. 2015. K. B. [na belce dolnej] oraz powtórzona data i sygnatura z inskrypcją na płycie grobowca.
cena wywoławcza: 80 000 zł | SPRZEDANE ZA: 90 000 zł

35. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Po szychcie, 1972

olej, płótno; 75 x 75 cm; sygn. i dat. przy dolnej krawędzi: J. Duda Gracz 72. Obraz posiada atest córki artysty – Agaty Dudy-Gracz
cena wywoławcza: 100 000 zł | SPRZEDANE ZA: 150 00 zł

36. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Obraz 2084. Brzegi - wieczór, 1997

olej, płyta; 42,5 x 36 cm; sygn., dat. i opisany l. d.: Duda-Gracz 2084/97; Obraz posiada atest córki artysty – Agaty Duda-Gracz.
estymacja: 55 000 – 80 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł | SPRZEDANE ZA: 120 000 zł

37. Dariusz MILIŃSKI (ur. 1957 r.)
Z cyklu: Uratuj słoneczko, 2020

olej, płótno; 80 x 100 cm sygn. i dat. p. d.: D. Miliński ’20; sygn. i dat. na odwrocie: z cyklu „URATUJ SŁONECZKO” / D. Miliński 2020.
estymacja: 10 000 – 15 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDAŻ WARUNKOWA ZA: 6 500 zł

38. Jacek SROKA (ur. 1957 r.)
Obraz 870, 1993

olej, płótno; 61 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993; na odwrocie opis autorski: 870 / 933 / JACEK SROKA / 37 [?] x 58 KRAKÓW [adres].
estymacja: 6 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | SPRZEDANE ZA: 4 400 zł

39. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Koń

druk (serigrafia), tusz (flamaster), papier; 62 x 45 cm; sygn. przy lewej krawędzi: Markowski Warszawa [flamastrem]; Do pracy dołączony certyfikat autentyczności wydany przez Galerię Milano (Warszawa, 02.07.2021 r.).
estymacja: 6 000 – 7 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | SPRZEDANE ZA: 4 000 zł

40. Przemek MATECKI (ur. 1976 r.)
James Ensor, „The skeleton painter”, 2011

węgiel, kredka, karton; 33 x 41 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie opis autorski: P. MATECKI / 2011 / JAMES ENSOR / „THE SKELETON PAINTER” / (1886) [ołówkiem].
estymacja: 8 000 – 10 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 5 000 zł

41. Paulina OŁOWSKA (ur. 1976 r.)
Bez tytułu

tusz (sepia), piórko, papier; 39,5 x 30,5 cm; na odwrocie nalepka galerii: Metro Picture, Nowy Jork.
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE ZA: 5 000 zł

42. NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (ur. 1937 r.)
Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, papier; 18 x 17,5 cm; na odwrocie opis: NATALIA LL / „Consumer art” / 1972 / „Sztuka Konsumpcyjna” / Photos on the paper / size: 100 x 100 cm [ołówkiem]; nakład nieokreślony; vintage print
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

43. NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (ur. 1937 r.)
Sztuka konsumpcyjna, 1972/ l. 90. XX w.

otografia czarno-biała, papier; 27 x 36,4 cm; na odwrocie opis: NATALIA LL / Consumer Art / 1972 / 4/8 [ołówkiem]; nakład: 4/8; life-time-print.
estymacja: 25 000 – 30 000 zł

44. Beata KONARSKA (ur. 1973 r.)
United state of space, z cyklu: Mea Vulva, 2017

akryl, płótno; 120 x 200 cm (dyptyk, 120 x 100 cm - każde płótno); sygn., dat. i opisany na odwrocie: „United state of space” 2017 / Be Konarska / form „Mea Vulva” series, obok stempel: KONARSKA, na krośnie malarskim drukowana nalepka z tytułem, datą powstania i wymiarami obrazu oraz powtórzona sygnatura.
estymacja: 12 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 8 000 zł

45. Paweł KSIĄŻEK (ur. 1973 r.)
N.N. 58, 2009

olej, płótno; 33 x 40 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „N.N. 58” / 33 x 40 CM, 2009 / P. Książek; na odwrocie liczne nalepki wystawowe i aukcyjne
estymacja: 3 500 – 4 500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł | SPRZEDANE ZA: 2 000 zł

46. Paweł KSIĄŻEK (ur. 1973 r.)
N.N. 42, 2009

olej, płótno; 33 x 33 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „N.N. 42” / 33 x 33 CM, 2009 / P. Książek; na odwrocie liczne nalepki wystawowe i aukcyjne
estymacja: 3 500 – 4 500 zł
cena wywoławcza: 2 000 zł | NIESPRZEDANE

47. Michał JANKOWSKI (ur. 1977 r.)
Portret zdegenerowany (II), 2011

olej, płótno; 60 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ JANKOWSKI / - PORTRET ZDEGENEROWANY - / (II) / 2011; na krośnie malarskim nalepka z domu aukcyjnego: Van-Ham oraz SØR Rusche collection.
estymacja: 7 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | SPRZEDANE ZA: 8 000 zł

48. Michał CHUDZICKI (ur. 1983 r.)
Bez tytułu, 2013

olej, płótno; 70 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Michał Chudzicki / 2013.
estymacja: 2 000 – 3 600 zł
cena wywoławcza: 1 400 zł | SPRZEDANE ZA: 2 600 zł

49. Berenika KOWALSKA (ur. 1989 r.)
Rodzina, 2012

szlagmetal, olej wodny, płótno; 60 x 80 cm; sygn. p. d.: B. Kowalska; sygn., dat. i opisana na odwrocie: czerwiec 2012 / Berenika / Kowalska / „RODZINA” oraz na krośnie malarskim: BERENIKA KOWALSKA / KRAKÓW 2012.
estymacja: 10 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | NIESPRZEDANE

50. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998 r.)
Epitaph of absence
(Tsar Nicholas II Romanov with Family), 2021

olej, płótno; 60 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Epitaph of absence / 2021 / (Tsar Nicholas II Romanov / with family / Patrycja Piętka
estymacja: 2 000 – 3 000 zł
cena wywoławcza: 1 400 zł | SPRZEDANE ZA: 15 000 zł

51. Bartek BUCZEK (ur. 1987 r.)
Gerechtigkeit wenn einer den Anders umbringt – Sprawiedliwość kiedy jeden pozbywa się drugiego, 2013

olej, płótno; 60 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Bartek / Buczek / 2013.
estymacja: 2 400 – 3 200 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł | SPRZEDANE ZA: 1 900 zł

52. Norman LETO (ur. 1980 r.)
The fire, 2021

olej, płótno; 110 x 150 cm; sygn. i opisany na odwrocie: The Fire / Norman 2039.
estymacja: estymacja: 12 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 000 zł

53. The KRASNALS (grupa powstała w 2008 r.)
Madonna – Madzionna z cyklu: Brother in arms. Last super. „Artist”, 2009

technika mieszana (olej, akryl, collage, pisak, węgiel), płótno; 270,5 x 119,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: The KRASNALS / Brother in arms / Last Super / 2009 / „Artist” oraz „MADONNA – MADZIONNA” / 2009 /WHIELKI KTASNAL, obok niebieski stempel: TK [inicjał wiązany pod koroną].
estymacja: 25 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł | SPRZEDANE ZA: 36 000 zł

54 The KRASNALS (grupa powstała w 2008 r.)
„Jak humanitarnie traktować ptaki Hitchcocka, zarówno białe jak i czarne?
Wielkość jest tylko w perwersji’ Alfred Hitchcock”, 2014

sygn., dat. i opisany na odwrocie: „How to treat the / white and Black / Birds of / Hitchcock in / humanitarian way? / ‘Greatness is only / in perversion’ / Alfred Hitchcock” / 2014 / The Krasnals / Whielki / Krasnal. WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY w katalogu: – Whielki Krasnal. The Krasnals. Obrazy, Galeria Muzalewska, Poznań, 2014-2015, poz. 25, [fot. ekspozycji].
estymacja: 9 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

55. Sławek CZAJKOWSKI [ZBIOK] (ur. 1982 r.)
Fragile culture, z cyklu: Liberation, 2016

olej, płótno; 120 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zbiok / 2016 / Fragile / Culture / (Liberation / Serie).
estymacja: 7 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 500 zł

56. Michał LINOW [PIKASO] (ur. 1986 r.)
Bez tytułu, 2011

technika własna, płótno, 20 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: PIKASO / ONE / 2011.
estymacja: 700 – 1 200 zł
cena wywoławcza: 500 zł | SPRZEDANE ZA: 650 zł

57. Wilhelm SASNAL (ur. 1972 r.)
Concorde is dead, 2004

fotografia barwna (C print), papier; 32 x 48 cm; na odwrocie sygn. i nakład: [podpis artysty] 35/60 [flamastrem]; wydruk autorski, nakład; 35/60.
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 500 zł

58. Sławomir ELSNER (ur. 1976 r.)
Panorama 57, 2006

olej, płótno; 40 x 27 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sławomir Elsner 2006 / „Panorama 57” 57 (Wielka przygoda archeologiczna), na odwrocie nalepki.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 6 000 zł

59. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985 r.)
Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej Fabryki Schindlera, 2015

żywica epoksydowa, drewno (kostka brukowa); 10 x 9,7 x 7,2 cm; sygn. przy dolnej krawędzi: Łukasz Surowiec / 2015 / 50/100; nakład: 50/100.
estymacja: 1 300 - 2 100 zł
cena wywoławcza: 800 zł | SPRZEDANE ZA: 1 800 zł

60. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992 r.)
Stolik „Dotyk miedzi”, 2021

drewno dębowe, miedź; 180 x 77 x 42 cm;
estymacja: 12 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 6 000 zł

61 Sebastian ADAMIEC (ur. 1992 r.)
Siedzisko „Linia dębu”, 2021

drewno dębowe, stal; 160 x 56 x 60 cm;
estymacja: 10 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 8 500 zł

62. Bolesław CYBIS (1895-1957)
Studium twarzy, ok. 1960

ceramika; 28 x 16 x 15 cm; Prawdopodobnie prototyp wazonu.
estymacja: 7 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | SPRZEDANE ZA: 13 000 zł

63. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Józefowi Chełmońskiemu, 1979/2021

brąz; 50 x 25 x 25 cm; edycja: E/A 2/4. Rzeźba posiada atest córki artysty – Agaty Duda-Gracz.
estymacja: 9 000 – 16 000 zł

64. Igor MITORAJ (1944-2014)
Twarz zawoalowana, 1977

metal srebrzony; wys. 6 cm, wys. z podstawą: 10 cm; sygn. p. d.: IGOR MITORAJ; z tyłu wycisk odlewni: Bonne Année / 1977 / Bouilhet [zatrate] / CHRISTOFLE / FRANCE.
estymacja: 5 000 – 7 000 zł