Informacje

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na naszą czwartą aukcję dzieł sztuki. Stworzyliśmy zbiór obiektów, na który składają się ze znakomite dzieła sztuki współczesnej. W ofercie znajdziecie Państwo prace takich mistrzów malarstwa jak: Stanisław Fijałkowski, Eugeniusz Markowski, Jan Tarasin, Jerzy Nowosielski, Tomasz Ciecierski, Edward Dwurnik czy Stefan Gierowski. Nie zabraknie również znakomitych fotografii autorstwa Natalii LL czy rzeźb Bożeny Biskupskiej. Do aukcji zostanie wydany drukowany katalog, który będzie dostępny w naszej galerii.

Zlecenia licytacji:
Mariusz Szewczyk
szewczyk@wallspacegallery.pl
tel: +48 603 325 884

4. AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

TERMIN AUKCJI: 30.11.2023

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00

1. Henryk BERLEWI (1894-1967)
Mechanofaktura

druk artystyczny, papier; 51 x 51 cm; na odwrocie pieczątka: Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES.
estymacja: 5000 zł

2. Henryk BERLEWI (1894-1967)
Mechanofaktura

technika własna fotograficzna, papier fotograficzny; 49,5 x 49,5 cm; na odwrocie faksymile podpisu: HBerlewi.
estymacja: 6000 - 7000 zł
cena wywoławcza: 5000 zł

3. WITOLD-K (ur. 1932)
Lines, 2011

akryl, płótno; 61 x 46 cm; sygn. i dat. l. d.: Witold-K. 2011.
estymacja: 22 000 - 24 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

4. Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)
Bez tytułu, 1969

olej, płótno; 140 x 80 cm; sygn. i dat. p.d.: Juliusz Narzyński 69.
estymacja: 9000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 7000 zł

5. Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Krajobraz, 1964

olej, płótno; 80 x 100 cm; sygn. i dat. śr. d: JTchórzewski 64; opisany na odwrocie: J. Tchórzewski 64 / „KRAJOBRAZ”. PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, Warszawa – spuścizna po artyście WYSTAWIANY: – Jerzy Tchórzewski. Malarstwo, Galeria Krzysztofory, Kraków 1987; – Jerzy Tchórzewski. Inne spojrzenie. Prace z kolekcji prywatnych, Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury, Warszawa, 4 grudnia 2019 – 12 stycznia 2020; – Jerzy Tchórzewski. Inne spojrzenie. Prace z kolekcji prywatnych, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Warszawa, 5 grudnia 2019 – 1 marca 2020. REPRODUKOWANY: – Jerzy Tchórzewski. Inne spojrzenie. Prace z kolekcji prywatnych, katalog wystawy, Narodowe Centrum Kultury/ Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Warszawa 2019, s. 30 (il.); – Cierpienie formy. Jerzy Tchórzewski. Malarstwo. Katalog, red. K. Czerni i J. Grabski, wyd. Irsa, Kraków 2019, s. 322.
estymacja: 180 000 - 200 000 zł
cena wywoławcza: 140 000 zł

6. Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Bez tytułu, 1957

gwasz, karton; 140 x 70 cm. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: – Piotr Słodkowski, Od nowości do współczesności, Prace Bogusława Szwacza z 1957 roku wobec pola sztuki powojennej dekady, [Warszawa b.r.], s. 44.
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

7. Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Starcie, 1956

gwasz, tusz lawowany, technika własna, papier; 61 x 76 cm; sygn. i dat. przy prawej krawędzi, po środku: Szwacz / 56 / VII.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 11 000 zł

8. Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Kobieta z gitarą, 1956

gwasz, tusz lawowany, technika własna, papier; 86 x 61 cm; sygn. i dat. p. d.: Szwacz / 56 / II.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 11 000 zł

9. Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)
Das Modell [Modelka], 1925/1996

serigrafia barwna, karton czarny; 104 x 68,5 cm (zadruk), 118 x 81,5 cm (arkusz); oznaczenie (pieczęć) l. d.: TAMARA de LEMPICKA; numerowana l. d.: 2/195 (złotym pisakiem). Praca posiada certyfikat autentyczności córki artystki Baronessy Kizette de Lempickiej.
estymacja: 36 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł

10. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Głowa [Portret męski], 1962

olej, płótno; 60 x 50 cm; sygn., dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1962. WYSTAWIANY: – Jerzy Nowosielski, Galeria Krzysztofory, Kraków, 1964; – Jerzy Nowosielski, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, 2003. REPRODUKOWANY: – Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, 2003, s. 234. PROWENIENCJA: – Aukcja D. A. Polswiss Art z dnia 17.12.2006., poz. kat. 59 [jako Portret męski]; – Aukcja z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego w D. A. Desa Unicum z dnia 03.10.2012, poz. kat. 9.
estymacja: 220 000 - 240 000 zł
cena wywoławcza: 200 000 zł

11. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Półakt [Akt czerwony], 1997

serigrafia, karton czarny; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 97 (ołówkiem), opisany (nakład) l. d.: 15 / IX (ołówkiem).
estymacja: 30 000 - 34 000 zł
cena wywoławcza: 27 000 zł

12. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Abstrakcja, 1973

olej, płótno; 71 x 60,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1973. PROWENIENCJA: – Zakup bezpośrednio od artysty; – Aukcja w D. A. Desa Unicum z dnia 07.03.2013, poz. kat. 51.
estymacja: 200 000 - 220 000 zł
cena wywoławcza: 180 000 zł

13. Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)
Bez tytułu

akwatinta, mezzotinta barwna, papier; 32,5 x 21 cm (zadruk), 49 x 37 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: Orbitowski [ołówkiem].
estymacja: 3000 - 4000 zł
cena wywoławcza: 2000 zł

14. Alfred LENICA (1899-1977)
Bez tytułu, 1967

technika własna, gwasz, papier; 50 x 65 cm; sygn. p. d.: Lenica [pisakiem]; opisana na odwrocie: ALenica / 1967 / PARIS – Warszawa [pisakiem].
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł

15. Józef HAŁAS (1927-2015)
Bez tytułu

gwasz, technika własna, papier; 61,5 x 43 cm; na odwrocie pieczęć artysty.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

16. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Nie-bo XXXXIII, 2015

akryl, płótno; 54 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Jan Dobkowski / Z CYKLU „NIE-BO XXXXIII” 2015 ROK / ACRYL / 54 cm x 54 cm. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: – Jan Dobkowski - Niebo nade mną, Galeria aTak, 10.03. – 07.05.2023 Warszawa, poz. 61, s. 77.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 32 000 zł

17. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Bez tytułu, 1993

pastel, karton fioletowy; 50 x 70 cm; sygn. l. d.: Jan Dobkowski, dat. p. d.: 1993 ROK.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 8000 zł

18. Hanna ZAWA-CYWIŃSKA (ur. 1939)
Parenthood, 1988

akryl, płótno; 184 x 153,5 cm; sygn. l. d.: Zawa; na odwrocie opis autorski: HANNA ZAWA / „PARENTHOOD” 1988 / ACRYL ON CANVAS / 60” x 72”.
estymacja: 38 000 - 48 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł

19. Wiesław ROSOCHA (1945-2020)
Profil

gwasz, papier; 40 x 54 cm (w świetle passe-partout); sygn. przy lewej krawędzi: WRosocha [ołówkiem].
estymacja: 5 000 - 7000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł

20. Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Krajobraz animalistyczny, 1980

technika własna, płyta; 42 x 57 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „KRAJOBRAZ ANIMALISTYCZNY” / 1980 / 42 x 57 / MUSIAŁOWICZ [kredką].
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

21. Władysław HASIOR (1928-1999)
Upadły anioł, 1989

assemblage, (tkanina, parostki sarny, ptasie skrzydła, plastik, sznurek, drewno); deska oprawiona w gipsową, zamalowaną złotą farbą ramę z narożnym ornamentem; 94 x 73 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: upadły anioł / Hasiorw / 1989 [długopisem].
estymacja: 34 000 - 38 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł

22. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Sabinki 4, 1989

olej, płótno; 100 x 92 cm; sygn. i opisany przy prawej krawędzi, u dołu: WARSZAWA E. MARKOWSKI; opisany na odwrocie, na krośnie malarskim: WARSZAWA „SABINKI 4-KOL” 1989. Porównaj: Zbigniew Taranienko, Eugeniusz Markowski, Warszawa 2005, s. 55 i 119. PROWENIENCJA: – Zakup bezpośrednio od spadkobierców artysty; – Kolekcja prywatna, Warszawa.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł

23. Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)
Panny z Avignon, 1981

olej, płótno; 195 x 235 cm; sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO; sygn. i dat. na odwrocie: 1981 Dowgiałło.
estymacja: 40 000 - 45 000 zł
cena wywoławcza: 34 000 zł

24. Ryszard GRZYB (ur. 1956)
Postać na / postać w, 1988

olej, płótno; 89 x 116 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: RYSZARD GRZYB / 1988 / POSTAĆ NA / POSTAĆ W.
estymacja: 50 000 - 55 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł

25. Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Zbytnik, 1985-1987

olej, płótno; 30 x 29 cm; opisany na odwrocie: ‚87 / t. BRZOZO / -WSKI, obok napis: góra / upside [strzałka]; opisany na krośnie malarskim: T.BRZOZOWSKI / „ZBYTNIK” / 30 x 29; ponadto papierowa drukowana nalepka: Muzeum Narodowe / w Warszawie z adnotacją: nr kat. ob. 495 (flamastrem).| WYSTAWIANY: – Tadeusz Brzozowski u przyjaciół; Wystawa w pierwszą rocznicę śmierci, BWA Zakopane, 1988; – Tadeusz Brzozowski; Malarstwo, Rysunek, Kraków, BWA, 1992-1993; – Stała ekspozycja w galerii Tadeusza Brzozowskiego, [dawna pracownia artysty], Zakopane, do 1996; – Tadeusz Brzozowski 1918-1987, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997. | REPRODUKOWANY: – Tadeusz Brzozowski 1918-1987, red. Anna Żakiewicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, poz. kat. 495, s. 198; – Wawrzyniec Brzozowski, Tadeusz Brzozowski [1918-1987], z serii: ludzie czasy dzieła, Edipresse Polska S.A., Warszawa, 2006. | PROWENIENCJA: – Zakup ze spuścizny po artyście.
estymacja: 160 000 - 180 000 zł
cena wywoławcza: 130 000 zł

26. Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Bez tytułu

flamaster, pastel, kredka, papier; 29,7 x 21 cm; sygn. p. d.: TKantor [flamastrem]; Obraz posiada potwierdzenie autentyczności z dnia 17.01.2017 podpisane przez Lecha Stangreta. PROWENIENCJA: – zakup bezpośrednio od spadkobierców po artyście.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł

27. Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
Sierpień 84, 13/84, 1984

olej, płótno; 100 x 73 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: S. FIJAŁKOWSKI 84 13/84 [ołówkiem]. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: – Stanisław Fijałkowski, Galeria WINDA, Kielce 2013, s.40. PROWENIENCJA: – Zakup od artysty; – Kolekcja prywatna, Kielce.
estymacja: 340 000 - 360 000 zł
cena wywoławcza: 300 000 zł

28. Jan TARASIN (1926-2009)
Fragment, 1973

olej, płótno; 72 x 80 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 73; sygn., dat. i opisany na odwrocie; JAN TARASIN / 1973 / „FRAGMENY”.
estymacja: 200 000 - 240 000 zł
cena wywoławcza: 180 000 zł

29. Jan TARASIN (1926-2009)
Przedmioty policzone, 1992

akwarela, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin / 92 [ołówkiem]; opisana na odwrocie: Jan Tarasin 92 / „Przedmioty policzone” [ołówkiem].
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
cena wywoławcza: 16 000 zł

30. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Bez tytułu, 1958

akwarela, gwasz, papier; 32,5 x 24,5 cm; sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 58 [tuszem]; na odwrocie oprawy dwie papierowe nalepki z pismem maszynowym (po polsku i po angielsku): STEFAN GIEROWSKI / kompozycja, gwasz 32 x 25 oraz obok autorska dedykacja [długopisem].
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł

31. Jan ZIEMSKI (1920-1988)
Relief, 1976

akryl, listwy drewniane, płyta; 50,5 x 50,5 x ok. 10 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1976., poniżej papierowa, drukowana nalepka z odręcznie wypisaną informacją z przedsiębiorstwa DESA. WYSTAWIANY: – Jan Ziemski, Galeria 72, Chełm, 1978.
estymacja: 54 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 47 000 zł

32. Hannes BECKMANN (1909 - 1977)
Gentle Glow, 1968

olej, płótno naklejone na płytę, 54,6 x 54,6 cm; sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `”Gentle Glow” | canvas on masonite | oil 1968 | Hannes Beckmann.
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
cena wywoławcza: 55 000 zł

33. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 2008

olej, płótno; 85 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 85 X 70 / TECH. OLEJ / ROK 10.06.2008.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
cena wywoławcza: 24 000 zł

34. Teresa PANASIUK (1938-2021)
Pejzaż, 14/97, 1997

olej, płótno; 99 x 82 cm; sygn. p. d.: T. PANASIUK; opisany na odwrocie: TERESA PANASIUK / PEJZAŻ 14/97 / 1997 r. / olej / 0,99 x 0,82 [flamastrem], na krośnie malarskim numer: 134. PROWENIENCJA: – Zakup ze spuścizny po artystce; – Kolekcja prywatna, Warszawa.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł

35. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Klatka materią wypełniona, 2014

olej, technika własna, płótno; 130 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: BOŻENNA / BISKUPSKA / KLATKA – MATERIĄ WYPEŁNIONA II / 100 x 130 / olej/płótno / 2014 [flamastrem]. PROWENIENCJA: – zakup od artystki.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł

36. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Dziennik 22 V, 2014

olej, ołówek, płótno; 33 x 24 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ / PAWLAK / DZIENNIK 22V / 33 x 24 cm / 2014.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

37. Edward DWURNIK (1943 - 2018)
Kościół św. Anny w Warszawie, 2012

olej, płótno; 46 x 55 cm; sygn. i dat. p. d.: 2012 / WARSZAWA E. DWURNIK; opisany na odwrocie 2012 / E. DWURNIK / „ŚW. ANNA” / NR: XI (w kole) = 619-4652 / W-WA.
estymacja: 65 000 - 70 000 zł
cena wywoławcza: 60 000 zł

38. Edward DWURNIK (1943 - 2018)
157 / 2358, z cyklu: Błękitny, 1997

sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: XX [w prostokącie] – 157 [w prostokącie] / 2358 [w prostokącie], obok: 1997 / E.DWURNIK, na krośnie malarskim: 150 x 200, powyżej na krośnie malarskim skreślona informacja z datą [flamastrem] oraz pieczątka Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.
estymacja: 140 000 - 160 000 zł
cena wywoławcza: 110 000 zł

39. Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)
Upał, 1977

olej, płótno; 90 x 180 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Tomasz Ciecierski „Upał” 1977 .
estymacja: 150 000 - 180 000 zł
cena wywoławcza: 130 000 zł

40. Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)
Z cyklu: Płaczące pejzaże, 2010

olej, collage płótno; 33 x 27 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na tekturze: T.C. / 2010/ olej/collage oraz: seria: „PŁACZĄCE PEJZAŻE” [długopisem].
estymacja: 5000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 4000 zł

41. Anna SZPRYNGER (ur. 1982)
Bez tytułu, 2022

akryl, płótno; 70 x 70 cm; sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2022.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 29 000 zł

42. Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984)
Kra, 2021

akryl, żywica, płótno; 170 x 124 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński / „Kra” 2021 / akryl, żywica na płótnie / 170 x 124 cm [ołówkiem].
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 22 000 zł

43. Wojciech EJSMONDT (ur. 1988)
ULI 2716423

akryl, płótno; 100 x 100 cm; sygn. na odwrocie, na płótnie: Ejsmondt [flamastrem] i opisany na blejtramie: ULI 2716423 LOOPED TRACK / KLAUS SCHULZE 'PRIVATISSIMO' / oraz pieczęć artysty.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 8000 zł

44. Paweł GRODZKI (ur. 1989)
Linear composition, 2022

kolagrafia, papier; 100 x 160 cm; sygn. i opisana u dołu ołówkiem: 1/1 Kolagrafia Grodzki 2022; nakład 1/1.
estymacja: 7500 - 8500 zł
cena wywoławcza: 5000 zł

45. Łukasz KONIECZNY (ur. 1991)
Solaris I, 2023

estymacja: 7500 - 8500 zł
cena wywoławcza: 5000 zł

46. Krzysztof MĘŻYK (ur. 1984)
Bez tytułu – dyptyk, 2015

olej, płótno; 140 x 120 cm (każda z części); sygn., dat. i opisany na odwrocie, na każdej z części: KRZYSZTOF MĘŻYK / BEZ TYTUŁU / /CZĘŚĆ I [lub II] DYPTYKU/ / 2015 / 120 x 140 cm [flamastrem]. WYSTAWIANY: – Chwile ulotne. Krzysztof Mężyk, Galeria F.A.I.T., 30.01-13.03.2015 Kraków.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł

47. Monika MISZTAL (ur. 1986)
Bez tytułu, 2013

olej, płótno; 120 x 120 cm; sygn. i dat. na odwrocie: M.M. / 2018/ MISZTAL MONIKA.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

48. Marcin KOZŁOWSKI (ur. 1994)
Muzyka, 2022

olej, płótno; 150 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2022 / Marcin / Kozłowski / „Muzyka” / olej. / … [flamastrem].
estymacja: 8000 - 9000 zł
cena wywoławcza: 6500 zł

49. Jakub SŁOMKOWSKI (ur. 1982)
Gran marinero, 2023

olej, płótno; 121 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JSłomkowski / „GRAN MARINERO” / 2023 [flamastrem].
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

50. Jerzy LISAK (ur. 1976)
Diana i Endymion, 2021

estymacja: 15 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

51. Edyta OLSZEWSKA (ur. 1998)
Arma passioni, 2023

olej, płótno; 55 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARMIA PASSIONI / 2023 / Edyta Olszewska [flamastrem].
estymacja: 5000 - 8000 zł
cena wywoławcza: 3000 zł

52. Ewa CZAWRTOS (ur. 1998)
Bez tytułu, 2023

olej, płótno; 90 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: EWA CZWARTOS / 2023 / 90 x 130.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł

53. Martyna CZECH (ur. 1990)
Bez tytułu, 2014

olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. na odwrocie, na krośnie malarskim: MARTYNA CZECH 2014 [flamastrem].
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł

54. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)
Transubstantion, the study of lasting or staying only a short time, 2022

olej, płótno; 91 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: “TRANSUBSTANTION:” / THE STUDY OF LASTING OR STAYING ONLY A SHORT TIME / 2022 / PATRYCJA PIĘTKA.
estymacja: 14 000 - 19 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł

55. Ewa JUSZKIEWICZ (ur. 1984)
Bez tytułu (after Élisabeth Vigée Le Brun), 2020

"archiwalny druk pigmentowy na papierze bawełnianym; 90 x 65,5 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: Ewa Juszkiewicz 11/75 2020 (ołówkiem)."
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 29 000 zł

56. The KRASNALS
Dosyć sztuki, 2020

olej, płótno; 66 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Dosyć sztuki!” / The Krasnals / Whielki Krasnal / 2020 [węglem].
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
cena wywoławcza: 7 500 zł

57. Norman LETO (ur. 1980)
Islandia I, 2013-2014

olej, płótno; 160 x 120 cm; opisany na odwrocie: ISLANDIA 1 / NORMAN 2014. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: – Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą, PGS Sopot, 2016.
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

58. Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973)
Grenelle, z cyklu: Metro, 2021

akryl, płótno; 150 x 100 cm; sygn. i dat. p. d.: CZAJ / KOW / SKI / 2021; na odwrocie opis autorski: PIOTR CZAJKOWSKI / „GRENELLE” / 2021 / Z cyklu METRO [flamastrem].
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł

59. Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973)
Grand flambeau, 2023

akryl, płótno; 156 x 101 cm (razem z oprawą); sygn. I dat. p.d.: CZAJ/KOW/SKI/2023.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł

60. Wilhelm SASNAL (ur. 1972)
Unexisting book, 2009

linoryt, papier; 21,5 x 35 cm (zadruk), 35 x 50 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] 2009 (ołówkiem), opisany wraz z nakładem l. d.: UNEXISTING BOOK 10/50 (ołówkiem).
estymacja: 5000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 4000 zł

61.Krzysztof WODICZKO (ur. 1943)
Instrument osobisty / projekty hełmu – 5 fotografii szkiców

wydruk artystyczny, papier Fujifilm; 40 x 50 cm (każda).
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł

62. NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022)
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975/2021

fotografia barwna, papier, dibond; 4 fotografie - 92 x 122 cm (każda); sygn. na odwrocie, na naklejce: Natalia LL; wydruk autorski, nakład: 2/5+ap; 1975 (rok powstania negatywu); 2021 (rok powstania odbitki); Fotografie posiadają certyfikat Fundacji ZW. REPRODUKOWANE: – Tożsamość rozkoszy. Twórczość Natalii LL w kolekcji Julisza Topolskiego, Olsztyn 2023, s. 37.
estymacja: 80 000 zł - 100 000 zł
cena wywoławcza: 65 000 zł

63. Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)
Patronki, Anna Maria, 2021

brąz patynowany; 19 x 17 cm; tiara umieszczona w autorskim pudełku wyściełanym czerwonym aksamitem, z autorską, drukowaną nalepką na spodzie: Dorota Nieznalska / Patronki, Anna Maria 2021 / brąz patynowany / egz.: 1/1 unikat / D. Nieznalska [odręczny podpis].
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

64. Małgorzata MARKIEWICZ (ur. 1979)
Wiosna, 2010

fotografia barwna, wydruk atramentowy pigmentowy, papier Ilford, dibond, pleksi; 30 x 20 cm; sygn. na odwrocie markerem; wydruk autorski, nakład: 1/6 + 1 a.p.
estymacja: 5000 - 6000
cena wywoławcza: 5000

65. Małgorzata MARKIEWICZ (ur. 1979)
Bez tytułu, 2011

Bez tytułu, 2011
estymacja: 2000 - 3000 zł
cena wywoławcza: 1500

66. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Tektonika, 2007

brąz, beton; 27 x 8 x 8 cm; sygn., dat. i opisany na spodzie: TEKTONIKA / Bożenna Biskupska / 2007 (ołówkiem).
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

67. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Tektonika, 2017

"brąz, beton; 20 x 9 x 9 cm; sygn., dat. i opisany na spodzie: Bożenna Biskupska / TEKTONIKA / 2017 (ołówkiem)."
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

68. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Tianmen, 2023

jesion; metal; 170 x 65 x 45 cm.
estymacja: 8000 - 9000 zł
cena wywoławcza: 5000 zł

69. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Fotel - Emei

dąb, tkanina; 100 x 70 x 70 cm.
estymacja: 4500 - 5500 zł
cena wywoławcza: 3500 zł

70. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Stolik kawowy – Rhino

Stolik kawowy – Rhino
estymacja: 5000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 4000 zł