Informacje

Suma sprzedaży: 1 956 000 zł (wraz z prowizją)
Sprzedane obiekty: 78/115

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na naszą drugą aukcję dzieł sztuki. Postanowiliśmy poszerzyć ofertę aukcyjną o wybitne dzieła sztuki dawnej. W ofercie znajdziecie Państwo działa takich mistrzów malarstwa jak: Wlastimil Hofman, Antoni Piotrowski czy Teofil Kwiatkowski. W dziale sztuki współczesnej będziemy mieli przyjemność prezentować dzieła takich klasyków jak: Jan Tarasin, Eugeniusz Markowski, Jerzy Duda-Gracz, Jan Berdyszak oraz Wojciech Fangor. Do aukcji wydamy drukowany katalog, który będzie dostępny w naszej galerii.

Zlecenia licytacji
Mariusz Szewczyk
szewczyk@wallspacegallery.pl
0048 603 325 884

WALLSPACE GALLERY SP. Z O.O.
UL. FOKSAL 15/1B
00 - 366 WARSZAWA
INFO@WALLSPACEGALLERY.PL
+48 798 107 380

2. aukcja dzieł sztuki
31 marca 2022 r.
godz. 19:30

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00

1. Emil Benediktoff HIRSCHFELD (1867-1922)
Sieroty neapolitańskie, 1890

olej, płótno dublowane; 72 x 52,5 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: Benno / Hirschfeldt Neapol / 1890 oraz sygn. l. d.: Benno / Hirschfeldt .
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | NIESPRZEDANE

2. Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)
Portret mężczyzny, 1841

pastel, węgiel, sangwina, akwarela, gwasz, papier; 37,5 x 28,5 cm; sygn. i dat. l. d.: T. Kwiatkowski / by in 1841 -. PROWENIENCJA: - Chayette-Cheval, Francja (Aukcja 19.06.2000, pozycja 68)
estymacja: 13 000 – 15 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł | SPRZEDANE ZA: 10 800 zł

3. Zygmunt SOKOŁOWSKI (1859 (?)-1888)
Odpoczynek w cieniu drzewa, 1878

akwarela, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany l. d.: Sokołowski - 78 / Salon de - 79 - [piórem]. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska - J.P.Osenat Fontainebleau S.A.S., Francja (14.03.2021 pozycja 201)
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 500 zł | SPRZEDANE ZA: 4 200 zł

4. Ludomir SLEŃDZIŃSKI (1889-1980)
Portret kobiety, 1918

ołówek, papier kremowy; 23,5 x 19,3 cm; sygn., dat. i opisany przy prawej krawędzi, pośrodku: LS / 1918 Humań [ołówkiem]; do rysunku dołączona jest dokumentacja autorstwa prof. Dariusza Markowskiego.
estymacja: 25 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | NIESPRZEDANE

5. Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)
Przed polowaniem

olej, płótno; 65,3 x 100,5 cm; sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
estymacja: 30 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | SPRZEDANE ZA: 24 000 zł

6. Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
Targ w miasteczku galicyjskim, 1922

olej, płótno; 54,5 x 85,5 cm; sygn. i dat. l. d.: A Kozakiewicz / 1922; na odwrocie papierowa nalepka z opisem pracy, papierowa nalepka Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim z okrągłą pieczęcią instytucji oraz papierowa nalepka galerii i zakładu ramiarskiego S. Schmaus. REPRODUKOWANY: - Maksymilian Gierymski. Dzieła, inspiracje, recepcja, wyd. Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków, 2014, s. 121.
estymacja: 150 000 – 170 000 zł
cena wywoławcza: 100 000 zł | SPRZEDANE ZA: 150 000 zł

7. Władysław Karol SZERNER (1870-1936) - syn
Odpoczywający kozacy, ok. 1910

olej, deska; 39 x 49,5 cm; sygn. l. d.: W. Szerner iun ; PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna - Aukcja Dzieł Sztuki, Dom Aukcyjny Rempex (27.10.2010, pozycja 225)
estymacja: 30 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł | SPRZEDANE ZA: 36 000 zł

8. Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Macierzyństwo I [Karmiąca matka, Janina z domu Wiszniewska z Elżbietką], 1949

olej, tektura; 67,5 x 47,3 cm; sygn. i dat. l. g.: 1949 / Wlastimil Hofman ; na odwrocie papierowa nalepka z napisem: AUTOR: WLASTIMIL HOFMAN / [skreślenie] MACIERZYŃSTWO I - / [skreślenie] 8 [w kole] WYMIARY 70 x 49 [długopisem i kredka] - arkusz przysłania wcześniejszą adnotację naklejoną na tekturę; ponadto liczne napisy, w tym: "Macierzyństwo" [kredką, skreślone], "Karmiąca matka" [kredką, skreślone] oraz u dołu: "Janina z domu Wiszniewska z Elżbietką" [farbą]. REPRODUKOWANY: W Szklarskiej Porębie wszystkie drogi prowadzą do Wlastimilówki , red. Bożena Danielska, Szklarska Poręba 2017, s. 49.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł | NIESPRZEDANE

9. Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Trzy głowy - trzy generacje [Jacek Malczewski, Wlastimil Hofman, Jan Matejko] - tryptyk, 1954

olej, tektura na blejtramie; 36 x 32 cm (każda część); sygn. i dat. l. i p. d.: 1954 / Wlastimil / Hofman [części z portretami Jana Matejki i Jacka Malczewskiego]; opis autorski na każdej z części tryptyku: 1. Tryptyk / "Trzy głowy" / Jacek Malczewski / WH [inicjał wiązany autora, farbą] / trzy generacje [ołówkiem]; 2. Tryptyk / "Trzy głowy" / Wlastimil Hofman / 1954 [farbą] / trzy generacje [ołówkiem]; 3. Tryptyk / "Trzy głowy" / Jan Matejko / WH [inicjał wiązany autora, farbą] / trzy generacje [ołówkiem]. REPRODUKOWANY: W Szklarskiej Porębie wszystkie drogi prowadzą do Wlastimilówki, red. Bożena Danielska, Szklarska Poręba 2017, s. 123.
estymacja: 55 000 – 75 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł | NIESPRZEDANE

10. Louis MARCOUSSIS [Ludwik Kazimierz Władysław MARKUS] (1878-1941), Zygmunt BRUNNER (1878-1961)
Projekt okładki L'Assiette au Beurre, 1912

akwarela, gwasz, tusz, ołówek, papier naklejony na karton; 30 x 23,5 cm (w świetle passe-partout); l. d.: par Zyg. Brunner / & markous [w kompozycji]; poniżej adnotacja ołówkiem w języku francuskim. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska - Drouot - 75009 Paris (22.03.2018 pozycja 38)
estymacja: 25 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 17 000 zł | SPRZEDANE ZA: 22 800 zł

11. Zdzisław CYANKIEWICZ [CYAN] (1912-1981)
Kontemplacja, 1955

tempera jajowa, papier naklejony autorsko na płótno; 116 x 73 cm; sygn. p. d.: Cyan; na odwrocie, na krośnie malarskim, papierowa nalepka z autorskim napisem: Obraz ten w świetle dziennym utrwali się, gdyż malowany jest temperą / jajową. / Należy go zawerniksować werniksem / mastyksowym z dodatkiem wosku dopiero w roku / 1957 / Z. Cyankiewicz 1955 [piórem].
estymacja: 40 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł | SPRZEDANE ZA: 43 200 zł

12. Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)
Martwa natura z jabłkami w koszyku

olej, płótno; 33 x 41,5 cm; sygn. p. d.: Ebiche; na odwrocie napis: Własność Kazimiery i Juliana Bugajskich / Alicji i Jerzego Kausy [długopisem] na krośnie powtórzony napis: Własność: / Alicji i Jerzego Kausy [długopisem].
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł | NIESPRZEDANE

13. Henryk GOTLIB (1890-1966)
Motyw z małego miasteczka

olej, płótno naklejone na płytę; 33 x 44 cm; sygn. l. d.: GOTLIB.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | NIESPRZEDANE

14. Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Czerwona plamka, 1960

olej, płótno; 34 x 38,3 cm; sygn. u góry przy krawędzi: Rzepiński; na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka autorska z opisem: CZESŁAW RZEPIŃSKI / "Czerwona Plamka" / 34 x 38 cm olej / 1960 [piórem] oraz nalepka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z opisem obrazu.
estymacja: 3 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 700 zł | SPRZEDANE ZA: 3 600 zł

15. Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz DROWNIAK] (1895-1968)
Zestaw rysunków świętych we wspólnej oprawie

ołówek, karton; ok. 7,5 x 5,5 cm (każdy); na odwrocie każdego z rysunków pieczątka autorska z napisem w otoku: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ z wizerunkiem świętego pośrodku. oprawa wtórna, podmalowana.
estymacja: 6 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 600 zł

16. Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz DROWNIAK] (1895-1968)
W drodze, l. 30. XX w.

akwarela, srebrna farba, papier; 23,8 x 15,5 cm; u dołu napis: WREAKA / POWIAT / KRYNICCZWARMALARZPAIMTAK ; do obrazu dołączone jest oświadczenie Bogdana Jakubowskiego z 2021 zawierające informację o czasie powstania oraz pochodzeniu akwareli. PROWENIENCJA: - kolekcja Bogdana Jakubowskiego - kolekcja A. Banacha
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

17. Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Kompozycja z centaurem

gwasz, karton; 130 x 82 cm (w świetle oprawy). PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska - ze spuścizny po artyście
estymacja: 20 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł | NIESPRZEDANE

18. Otto AXER (1906-1983)
Postacie, 1978

technika mieszana (technika graficzna, olej), papier czerpany; 57,5 x 45 cm; sygn. i dat. p. d.: OttoAxer 78 ; na odwrocie pieczątka autorska: OTTO / AXER [w prostokącie]. PROWENIENCJA: - Mette Auktionshaus, Hamburg, Germany (Aukcja 02.12.2020)
estymacja: 3 500 – 4 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | SPRZEDANE ZA: 3720 zł

19. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Moralitet x2, lata 70. XX w.

olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn. p. d.: E. Markowski ; na odwrocie, na krośnie malarskim napis autorski: " Moralitet x2".
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł | NIESPRZEDANE

20. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Bez tytułu, 1973

tusz, piórko, papier podklejony w narożach na karton; 29,5 x 21 cm; sygn. i dat. p. g.: 7.10.73. [piórem] / E. Markowski [ołówkiem].
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | NIESPRZEDANE

21. Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926-2019)
Ogrody, 1964

olej, płótno; 90 x 75 cm; sygn. i dat. l. d.: D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1964 ; na odwrocie, na krośnie malarskim napis: OGRODY VI 1964 DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA [flamastrem] oraz uszkodzona nalepka z CBWA.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

22. Jacek SIENICKI (1928-2000)
Czaszka, 1989

olej, płótno; 73 x 65,5 cm; sygn. i dat. p. d.: JS / I / 89 [ryte w warstwie malarskiej]; na odwrocie opis autorski: "czaszka" / Jacek / Sienicki / ol. pł 1989.
estymacja: 26 000 - 28 000 zł
cena wywoławcza: 22 000 zł | NIESPRZEDANE

14. Sławomir RATAJSKI (ur. 1955)
Wielkie wyczekiwania, 1984

olej, płótno - aplikacja, płótno; 120,5 x 181 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: WIELKIE WYCZEKIWANIA S.RATAJSKI'84; na odwrocie opis autorski: SŁAWOMIR / RATAJSKI / olej, płótno - 1984 / 120,5 x 181 cm.
estymacja: 35 000 – 38 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł | NIESPRZEDANE

24. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Titanic VI, 2006

akryl, płótno; 147 x 147 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "TITANIC VI" 2006 ROK / ACRYL / 147 x 147 CM.
estymacja: 65 000 - 90 000 zł
cena wywoławcza: 50 000 zł | NIESPRZEDANE

25. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
XXXVI, z cyklu: Obrazy magiczne, 2020

akryl, płótno; 54 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / Z CYKLU "OBRAZY MAGICZNE XXXVI" 1975/2020 / AKRYL / 54 cm x 54 cm .
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł | SPRZEDANE ZA: 32 400 zł

26. Jan TARASIN (1926-2009)
Fragment, 1983

olej, płótno; 81 x 61 cm; sygn. i dat. śr. d.: Jan Tarasin / 83 ; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN TARASIN / 1983 / "FRAGMENT" .
estymacja: 220 000 - 260 000 zł
cena wywoławcza: 150 000 zł | SPRZEDANE ZA: 264 000 zł

27. Alfred LENICA (1899-1977)
Kompozycja, 1957

technika własna, papier milimetrowy; 27,3 x 40,8 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Lenica; sygn. i dat. na odwrocie: Lenica / 1957 [ołówkiem].
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł | NIESPRZEDANE

28. Jan ZIEMSKI (1920-1988)
Bez tytułu, 1974

technika własna, sklejka, płyta; 50,5 x 60 x 12 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMski / 1974 r.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł | SPRZEDANE ZA: 55 200 zł

29. Kajetan SOSNOWSKI (1913-1987)
Obraz szyty - czarny, z cyklu: Układy równowartościowe, 1982

bawełna barwiona, szyta; 130 x 100 cm; sygn. i dat., na odwrocie, na krośnie malarskim: Kajetan Sosnowski 1982 [długopisem]; na odwrocie, na krośnie malarskim pieczątka kolekcji Galerii Fibak. PROWENIENCJA: -kolekcja prywatna - Aukcja Dzieł Sztuki, Polswiss Art. (29.05.2018 pozycja 44)
estymacja: 55 000 – 65 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł | NIESPRZEDANE

30. Kajetan SOSNOWSKI (1913-1987)
Polimery - PS, 1971

akryl, płótno; 65 x 65 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PS-34 [? lub 31 w prostokącie] / 65 x 65 / KAJETAN SOSNOWSKI / polimery /1971 / WARSZAWA ŚWIERCZEWSKIEGO 95 m 7A / [podpis artysty] oraz papierowa, drukowana nalepka: GALLERIA LP 220 […] / 10121 TORINO [...] z autorem, datą powstania, techniką wykonania, wymiarami i numerami wewnętrznymi. WYSTAWIANY: - Kajetan Sosnowski, Roman Opałka, Jerzy Rosołowicz, wystawa zbiorowa, Galleria "LP220", Turyn, 1971
estymacja: 55 000 – 65 000 zł

31. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 1990

gwasz, papier; 42 x 29,1 cm; sygn. i dat. p. d.: A. JACHTOMA 1990 [długopisem].
estymacja: 10 000 – 15 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

32. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Poliptyk 7, 1987

olej, płótno; 30 x 40 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 30 x 40 / POLIPTYK 7 [cyfra w kole] / TECH. OLEJ / ROK 1987.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE ZA: 19 200 zł

33. Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Relief, lata 70. XX w.

akryl, płyta pilśniowa; 40,6 x 41,3 cm; sygn. na odwrocie: H. Stażewski.
estymacja: 55 000 – 65 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 52 800 zł

34. Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Po Passe-par-tout II [poliptyk], 2003

akryl, płótno naklejone na płytę; 1/6 – 78,4 x 29,5 cm – sygn., dat. i opisany na odwrocie: 1/6 / 78,4 x 29,5 cm / akryl / [graficzny układ całości kompozycji] / JAN / BER / DYSZ / AK / 2003 / PO PASSE-PAR-TOUT III. 2/6 – 48 x 45,5 cm – opisany na odwrocie: 2/6 / [graficzny układ całości kompozycji] 48 x 45,5 cm / akryl 3/6 – 64,5 x 69,2 cm – sygn., dat. i opisany na odwrocie: 3/6 / 64,5 x 69,2 cm / akryl / JAN / BER / DYSZ / AK / 2003 / [graficzny układ całości kompozycji] / 4/6 – 40 x 92,5 cm - sygn., dat. i opisany na odwrocie: 4/6 części / 40 x 92,5 cm / akryl / [graficzny układ całości kompozycji] / JAN / BER / DYSZ / AK / 2003 / PO PASSE-PAR-TOUT. II [sic!]. 5/ 6 -26 x 10 cm - sygn. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / PO PASSE PAR TOUT III. 6/6 – 47,5 x 44 cm – opisany na odwrocie: 6/6 / 47,5 x 44 cm / akryl / [graficzny układ całości kompozycji] / ROZMIESZCZAĆ Z DUŻYMI / I NIERÓWNYMI ODSTĘPAMI / POMIĘDZY . WYSTAWIANY: Jan Berdyszak - malarstwo, Galeria ASP w Krakowie, 2006.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł | SPRZEDANE ZA: 86 400 zł

35. Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Z cyklu: Koła podwójne, 1962

gwasz, papier; 41 x 20,8 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962 . REPRODUKOWANY: - Dorota Folga-Januszewska, Jan Berdyszak. Obecność, Warszawa 2021, s. 42.
estymacja: 10 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 8 400 zł

36. Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Kompozycja, 1970

akryl, pastel japoński, papier; 27 x 19 cm; u dołu po środku data: 1970; na odwrocie: p. g.: światło / ramy + 2 cm / więcej [ ołówkiem]; u dołu po środku: JAN / BER / DYSZ / AK / akryl i pastel japoński / Paris / 1970 [ołówkiem]. lit.: Doroty Folga-Januszewska, „Jan Berdyszak. Obecność przez brak", Warszawa 2021, il. barwna s. 49.
estymacja: 6 000 – 7 000 zł

37. Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Analiza struktury, 1979/1980

gwasz, ołówek, (technika mieszana), papier; 61,5 x 53,5 cm; sygn. p. d.: J. Grabowski / Varsovie [ołówkiem] powyżej notatki autorskie wraz z: >>ANALIZA STRUKTURY
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł | SPRZEDANE ZA: 18 000 zł

38. Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Rysunek IIIF, przekątne

flamaster, ołówek, papier; 57 x 44 cm.
estymacja: 7 000 – 9 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | NIESPRZEDANE

39. Józef HAŁAS (1927-2015)
Z cyklu: Góry, l. 60. XX w.

akwarela, technika własna, papier; 41,5 x 59,5 cm. WYSTAWIANY: - Józef Hałas - Spotkania, Dom Aukcyjny Polswiss Art, Warszawa, 24.08. - 07.09.2018 - Józef Hałas. Poszukiwania, Muzeum Architektury we Wrocławiu, 24.03. - 28.05.2017 REPRODUKOWANY: - Józef Hałas - Spotkania, Dom Aukcyjny Polswiss Art, Warszawa, 2018, katalog wystawy, s. 44.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł

40. Roman OWIDZKI (1912-2009)
Kompozycja

węgiel, kredka, papier naklejony na karton; 21 x 29,5 cm; sygn. p. d.: RO [ołówkiem]; sygn. i dat. p. d.: RO 58r. [ołówkiem, na kartonie].
estymacja: 7 000 – 9 000 zł

41. Stanisław DRÓŻDŻ (1939-2009)
Bez tytułu, 1973

tusz, brystol; 27,5 x 21 cm; na odwrocie odręczne potwierdzenie autentyczności podpisane przez żonę artysty: Stanisław Dróżdż / bez tytułu 1973r / za zgodność Anna Dróżdż [ołówkiem]. Do pracy dołączony jest certyfikat Galerii Muzalewska.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

42. Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)
Obiekt, z cyklu: Diariusze, l. 80. XX w.

ołów, technika własna, deska; 18 x 10 x 5 cm; na odwrocie stempel wywozowy, oraz pieczątka galerii Muzalewska. Do pracy dołączony jest certyfikat Galerii Muzalewska.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł | SPRZEDANE ZA: 21 600 zł

43. Wojciech FANGOR (1922-2015)
Bez tytułu, 1957

olej, papier; 20,8 x 15,6 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Fangor 57 [długopisem]. REPRODUKOWANY: - Fangor. Tożsamość i przeobrażenia, Ząbki 2006, s. 16.
estymacja: 75 000 - 85 000 zł
cena wywoławcza: 60 000 zł | NIESPRZEDANE

44. Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)
Zapis z obszaru ciszy V, 1985

olej, płótno; 52 x 48 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ JAŚKIEWICZ / ŁÓDŹ [adres] / "V ZAPIS Z OBSZARU CISZY" 85 R. / TECHN. - OLEJ , obok stempel wywozowy z numerem, niżej podpis artysty.
estymacja: 6 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | NIESPRZEDANE

45. Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Notatka 11/III, 2015

olej, płótno; 33 x 24 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA 11/III / 33 x 24 / 2015 .
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE ZA: 10 200 zł

46. Witold-K (ur. 1932)
Z cyklu: Green Holes, 1999

akryl, płótno; 118 x 118 cm; sygn. l. d.: Witold-K 99.
estymacja: 60 000 – 80 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 38 000 zł

47. Jerzy STAJUDA (1936-1992)
"2610", 1983

akwarela, tusz lawowany, piórko, t echnika własna, papier; 61 x 86 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Stajuda 1983 [ołówkiem], numer l. d.: 2610 [piórem].
estymacja: 2 400 – 3 200 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł : SPRZEDANE ZA: 2 4000 zł

48. Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Figura

piórko, tusz, tusz lawowany, papier milimetrowy; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: JAN LEBENSTEIN.
estymacja: 7 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 11 400 zł

49. Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Róża, 1975

akryl , płótno; 65 x 81 cm; sygn. p. d.: Dominik. PROWENIENCJA: - Aukcja Sztuki XX Wieku, Dom Aukcyjny Agra-Art (09.04.2006, pozycja 37)
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
cena wywoławcza: 32 000 zł | SPRZEDANE ZA: 38 400 zł

50. Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)
Bez tytułu, 1990

technika mieszana, karton; 49 x 69 cm; sygn. i dat. p. d.: H. Cześnik 90. [pisakiem]; na odwrocie nalepka ze stemplem wywozowym.
estymacja: 6 000 – 7 000 zł
cena wywoławcza: 4 000 zł | SPRZEDANE ZA: 5 760 zł

51. Andrzej FOGTT (ur. 1950)
Genesis, 1990

olej, płótno; 65,5 x 73 cm; sygn. i dat. p. d.: Fogtt 90; na odwrocie opis autorski: Andrzej Fogtt / 1990 R / Genesis / 73 x 65 cm oraz numer: 220 [w prostokącie]. PORWENIENCJA: - kolekcja prywatna - Salon Dzieł Sztuki Desa: oddział w Katowicach
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł | SPRZEDANE ZA: 13 200 zł

52. Łukasz PATELCZYK (ur. 1986)
Kompozycja abstrakcyjna 55, 2021

olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Kompozycja 55" / 2021 / Łukasz Patelczyk oraz poniżej: PATELCZYK / 2021 ponadto rysunek autorski w technice olejnej.
estymacja: 40 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł | SPRZEDANE ZA: 34 800 zł

53. Edward HARTWIG (1909-2003)
Bez tytułu, 1996

fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak Professional; 38,5 x 30,3 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1996 EH [ołówkiem i długopisem] oraz pieczątka ZAiKS; nakład: nieokreślony.
estymacja: 5 000 – 7 000 zł
cena wywoławcza: 2 800 zł | SPRZEDANE ZA: 6 000 zł

54. Edward HARTWIG (1909-2003)
Balet l. 60. XX w.

fotografia czarno-biała (technika solaryzacji), brom, papier fotograficzny; 25 x 42 cm; sygn. l. d.: EHartwig [pisakiem]; na odwrocie pieczątka autorska oraz napisy: tech / solaryzacji / Balet [pisakiem] lata 60 [ołówkiem] oraz powtórzona sygnatura; nakład: nieokreślony, vintage print.
estymacja: 4 500 - 6 500 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | SPRZEDANE ZA: 5 280 zł

55. NATALIA LL [Natalia Lach-Lachowicz] (ur. 1937)
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 12,3 x 17 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: NATALIA LL /"Post-Consumer Art" / 1975 [ołówkiem], nakład: nieokreślony, vintage print. Do fotografii dołączony jest certyfikat Fundacji ZW z 27.04.2021.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 7 200 zł

56. NATALIA LL [Natalia Lach-Lachowicz] (ur. 1937)
Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 9,5 x 10 cm (każda, w świetle oprawy); każda z fotografii sygn., dat. i opisana na odwrocie: NATALIA LL / "Sztuka konsumpcyjna" / 1972 [ołówkiem, pisakiem], nakład: nieokreślony, vintage print.
estymacja: 25 000 – 30 000 zł

57. NATALIA LL [Natalia Lach-Lachowicz] (ur. 1937)
Marzenia Brunhildy, 1993

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana na odwrocie: NATALIA LL / MARZENIA BRUNHILDY / 1993 / 1/8 [pisakiem], nakład: 1/8, vintage print.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł | NIESPRZEDANE

58. Wilhelm SASNAL (ur. 1972)
Tarnospin, 2003

sitodruk, papier naklejony na karton; 30,5 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. na odwrocie: 2/10 [podpis artysty] / 2003 [flamastrem]. PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, Polska - John Moran Auctioneers, The Blake Byrne Collection, (06.2021, pozycja: 1102)
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | NIESPRZEDANE

59. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Obraz 2653 [Nadrzecze - koza - studium], 2001

olej, płyta; 70 x 80 cm; sygn., dat. i opisana l. d.: DUDA GRACZ 2653 / 2001; na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu: OBRAZ 2653 (NADRZECZE - / KOZA - STUDIUM) / olej / 70 x 80 2001 [pisakiem]. Do obrazu dołączony jest atest podpisany przez Agatę Dudę-Gracz.
estymacja: 70 000 - 110 000 zł
cena wywoławcza: 50 000 zł | SPRZEDANE: 72 000 zł

60. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Pejzaż, 1979

olej, płótno; 70 x 59,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Duda Gracz . 1979 .; na odwrocie napis autorski: Goraj . Do obrazu dołączony jest atest podpisany przez Agatę Dudę-Gracz.
estymacja: 60 000 – 120 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł | SPRZEDANE ZA: 86 400 zł

61. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Ikona, 1967/2021

odlew z żywicy z elementami metalowymi i drewnianymi, polichromowany, 59 x 26 x 3,5 cm, ed. 5/8 Do obiektu dołączony jest atest Agaty Dudy-Gracz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł | SPRZEDANE ZA: 15 600 zł

62. Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)
Postać nad morzem, 2021

olej, płótno; 65 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki / Postać nad morzem. 2021 oraz poniżej podpis artysty.
estymacja: 50 000 – 60 000 zł

63. Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
Z cyklu: Modelki, 1996

olej, płótno; 49,5 x 61 cm; sygn. l. d.: L.Nowosielski; na odwrocie opis autorski: Leszek Nowosielski / [znak artysty] 1996 / cykl Modelki, powyżej: 92/3 [w kole], 04 4 [w prostokącie] .
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł | SPRZEDANE ZA: 42 000 zł

64. Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
Portret

ceramika szkliwiona; 39,5 x 28,5 cm; sygn. przy lewej krawędzi u dołu: L. NOWOSIELSKI [wycisk]; sygn. na odwrocie: Leszek Nowosielski / [monogram artysty] 1993 Polagne / Podkowa LEŚNA / [adres] oraz u góry numer 8 [w kole] [całość - pisakiem].
estymacja: 13 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

65. Tadeusz WROŃSKI (1924-1998)
Koncert, 1989

olej, płótno; 100 x 80,5 cm; sygn. i dat. p. d.: T. Wroński 1989 ; na odwrocie, na krośnie malarskim autorska, papierowa nalepka z tytułem obrazu, wymiarami i czasem powstania: KONCERT / 100 x 80 1989 [wypełnione długopisem].
estymacja: 15 000 – 20 000 zł

66. Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Martwa natura z butelką, 1973

olej, płótno; 66 x 82 cm; sygn. i dat. p. d.: 73 / Szancenbach ; na odwrocie pieczątka wywozowa z numerem i podpisem.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 24 000 zł | NIESPRZEDANE

67. Edward DWURNIK (1943-2018)
Lipcowe rozterki, z cyklu: Robotnicy, 1980

linoryt, litografia, stemple, papier; 103 x 73,5 cm; sygn. i dat. p. d.: ED [stempel] E. Dwurnik / 1980 [ołówkiem], l. d.: [stempel z wizerunkiem postaci] / [stempel z flagą] / "Lipcowe rozterki" [ołówkiem] / CYKL: ROBOTNICY [w prostokącie, stempel], śr. d.: LITOGRAFIA / E. DWURNIKA / 7/8 [okrągły stempel z wypełnioną ołówkiem informacją o nakładzie] / 2204 [stempel] obok: + LINORYT / 7/8 [prostokątny stempel wypełniony ołówkiem] + stemple [ołówkiem].
estymacja: 15 000 – 20 000 zł

68. Edward DWURNIK (1943-2018)
Różowe tulipany, 2018

akryl, płótno; 30 x 24 cm; sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK ; na odwrocie opisany: 2018 / E. DWURNIK / "RÓŻOWE / TULIPANY" / NR: XXIII [w prostokącie] - 1980 / - 8031 .
estymacja: 20 000 – 30 000 zł
cena wywoławcza: 17 000 zł | SPRZEDANE ZA: 30 000 zł

69. Edward DWURNIK (1943-2018)
Tulipan [pomarańczowy], 2018

akryl, płótno; 13 x 10 cm; sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK ; na odwrocie opisany: 2018 / E. DWURNIK .
estymacja: 9 000 – 12 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

70. Józef WILKOŃ (ur. 1930)
Konie

akwarela, tusz lawowany, srebrna farbka, papier; 47 x 55 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: JWilkoń.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 10 200 zł

71. Józef WILKOŃ (ur. 1930)
Rybki, 2004

akwarela, tusz lawowany, złota farbka, bibuła; 44,5 x 67 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: J Wilkoń 2004.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 12 000 zł

72. Stanisław BAJ (ur. 1953)
Rzeka Bug - Zmierzch, 2021

olej, płótno; 50 x 70 cm; sygn. p. d.: S. Baj ; na odwrocie opis autorski: Stanisław Baj / Rzeka Bug / ZMIERZCH / 2021 .
estymacja: 35 000 – 40 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 30 000 zł

73. Andrzej ŻYGADŁO (ur. 1988)
Ostatnia wieczerza, 2019

olej, płótno; 100 x 190,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie, na krośnie malarskim: OSTATNIA WIECZERZA 2019 / Andrzej Żygadło. WYSTAWIANY: - Punkt Wyjścia , Galeria Centrum, Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków, 2019 PROWENIENCJA: - III Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej (25.10.2019, pozycja 56)
estymacja: 13 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 11 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

74. Norman LETO (ur. 1980)
Naiwni patrzą ze stoku, 2021

olej, płótno; 110 x 150 cm; sygn. i opisany na odwrocie: NORMAN LETO 2027 / NAIWNI PATRZĄ / ZE STOKU. WYSTAWIANY: - Norman Leto. Naiwni patrzą , Dom Aukcyjny Libra, Warszawa, 2021
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł | SPRZEDANE ZA: 15 600 zł

75. Paweł TRYBALSKI (ur. 1937)
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie, 1998

olej, płyta; 70,5 x 79,5 cm; sygn. i dat. l. d.: PAWEŁ TRYBALSKI '98 / PINXIT ;na odwrocie nalepka autorska z tytułem: NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ / PRAWO MORALNE WE MNIE [odręcznie tuszem], techniką wykonania, wymiarami i datą powstania oraz owalny stempel autorski: PINXIT / PAWEŁ TRYBALSKI .
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł | SPRZEDANE ZA: 30 000 zł

76. Filip KURZEWSKI (ur. 1984)
Bez tytułu, 2020

technika mieszana, płótno; 100 x 140 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Fkurzewski 2020.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

77. Jacek YERKA (ur. 1952)
Bez tytułu

kredka, ołówek, papier; 12 x 14,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: YERKA [ołówkiem].
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

78. Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)
"Polowanie Świrów na ptaki"

olej, płótno; 80 x 100 cm; sygnowany l.d.: 'T.Sętowski'; sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "Polowanie Świrów na ptaki" / olej, płótno 80 x 100 cm / Tomek Sętowski
estymacja: 80 000 – 90 000 zł
cena wywoławcza: 65 000 zł | SPRZEDANE ZA: 88 800 zł

79. Misha WAKS
"Jorrike" Death Ship, 2021

akryl, płótno; 130 x 150 cm; opisany autorsko na odwrocie: Misha Waks Acrylic on canvas / 130 x 150 cm / Jorikke Death Ship 2021
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł

80. Julia CURYŁO (ur. 1986)
Jeff Koons i Damien Hirst dzielą rynek sztuki, z cyklu: Spotkania, ok. 2013

olej, technika własna - aplikacje, płótno, 150 x 220 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JULIA CURYŁO / "Jeff Koons & Damien Hirst share / the artmarket" 2014 (sic!), na blejtramie napis: Koons & Hirst.
estymacja: 30 000 – 40 000 zł

81. Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)
Infiltron - Ikony Infiltronu - Ikony ślubne. Infiltracja - ślub ewangelicki w Kościele Misji Łaski, 2019

akryl, technika własna, płótno; 56,5 x 72 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: INFILTRON / IKONY INFILTRONU / IKONY ŚLUBNE / INFILTRACJA: / ŚLUB EWANGELICKI W KOŚCIELE MISJI ŁASKI (1998) / Alicja Żebrowska 2019.
estymacja: 10 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 000 zł

82. Adrian BUSCHMANN (ur. 1976)
Lucid dreaming, 2009

olej, płótno; 40 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: lucid dreaming / 2009 / Adrian Buschmann [flamastrem]. PROWENIENCJA: - Van Ham Kunstauktionen (Aukcja 19.05.2020) - Kolekcja SØR Rusche - zakup od artysty
estymacja: 10 000 – 12 000 zł

83. Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI (ur. 1980)
Bez tytułu, 2014

tusz lawowany, gwasz, karton; 70 x 49,5 cm; sygn. i opisany na odwrocie: JakubJuliuanZiółkowski / 2014 [ołówkiem].
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł | SPRZEDANE ZA: 16 800 zł

84. Marcin CIEŃSKI (ur. 1976)
Bez tytułu [BCN], 2011

Estymacje: 6 000 - 8 000 PLN Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite olej, płótno; 16 x 22 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: M. CIENSKI / 2011 BCN [ołówkiem]; PROWENIENCJA: - Van Ham Kunstauktionen (Aukcja 03.09.2020) - Kolekcja SØR Rusche - Galeria Jochen Hempel, Leipzig / Berlin
estymacja: 6 000 – 8 000 zł

85. Michał JANKOWSKI (ur. 1977)
Bez tytułu [Straight to hell], 2010

olej, płótno; 70 x 49,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ JANKOWSKI / B. TYT (STRAIGHT TO HELL) / 2010. / [podpis artysty]. PROWENIENCJA: - Van Ham Kunstauktionen (Aukcja 23.01.2020) - Kolekcja SØR Rusche - Galerie Zak Branicka, Berlin
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 6 600 zł

86. Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)
Ostatni walc, 2021

olej, płótno; 120 x 150 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2021 / Ostatni walc / Patrycja Piętka. WYSTAWIANY: - Głębia, Art Agenda Nova, Kraków 2021.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE ZA: 22 800 zł

87. Agnieszka NIENARTOWICZ (ur. 1991)
Adoracja II, 2017

olej, płótno; 90 x 60 cm; sygn. i dat. p.d.: AGNIESZKA NIENARTOWICZ 2017
estymacja: 50 000 – 60 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł | SPRZEDANE ZA: 60 000 zł

88. Kasia DOMAŃSKA (ur. 1972)
Pink Balloons, 2016

olej, płótno; 97 x 162 cm; opis autorski na odwrocie: KASIA DOMAŃSKA / Pink Balloons
estymacja: 25 000 – 38 000 zł

89. Łukasz BŁAŻEJEWSKI [Prince Negatif] (ur. 1982)
Krucjata, 2012

technika własna, pleksi; 100 x 100 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Łukasz / Błażejewski / 2012 / "KRUCJATA".
estymacja: 6 000 – 8 000 zł

90. Allen MACK
My dream holiday, 2021

olej, płótno; 100 x 80 cm; opisany autorsko na odwrocie: "MY DREAM / HOLIDAY" / 2021/ Allen Mack
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 7 800 zł

91. The KRASNALS (grupa powstała w 2008 r.)
Tożsamość Johnny'ego Bravo. Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja Twoje szanse na randkę w sobotnią noc, 2021

olej, płótno; 50 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: /2021 / THE KRASNALS ; opisany na odwrocie: "Tożsamość Johnny'ego Bravo/ / Biseksualizm ? Niewątpliwie / Podwaja Twoje szanse na / randkę w sobotnią noc; / a nie binarność zwiększa szanse / na podwójne życie / Woody Allen" / The Krasnals / 2021 / Whielki Krasnal.
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE ZA: 9 600 zł

92. The KRASNALS (grupa powstała w 2008 r.)
Unnamed, 2021

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "UNNAMED" / The Krasnals / 2021 / Whielki Krasnal.
estymacja: 15 000 – 20 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł | SPRZEDANE ZA: 19 200 zł

93. Nikita NASS (ur. 1981)
Bez tytułu, 2021

olej, płótno; 150 x 120 cm; opis autorski na odwrocie: N. Nass 2021
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | NIESPRZEDANE

94. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

spray, szablon, blacha; 138 x 50 cm; sygn. na odwrocie: Monstfur (każda część, szablonem). PROWENIENCJA: - Sztuka Ulicy, Dom Aukcyjny Desa Unicum (01.09.2020, pozycja 10)
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 5 040 zł

95. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 3 600 zł

96. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 6 000 zł

97. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 5 760 zł

98. MONSTFUR (grupa założona w 2006 r.)
Bez tytułu

spray, szablon, blacha; 138 x 50 cm (wymiary każdej pracy); sygn. na odwrocie: Monstfur (każda część, szablonem). PROWENIENCJA: - Sztuka Ulicy, Dom Aukcyjny Desa Unicum (01.09.2020, pozycja 10)
estymacja: 5 000 – 6 000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł | SPRZEDANE ZA: 4 560 zł

99. Xawery DESKUR WOLSKI (ur. 1988), Handful Hand, 2022

druk, papier; ed. 3/3; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Xawery Deskur 2022; do pracy dołączony certyfikat autorski
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł | SPRZEDANE ZA: 2 880 zł

100. Paweł Franciszek JASKUŁA (ur. 1993)
Money, 2022

złoty akryl, olej, płótno; 155 x 80 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 6 000 zł | SPRZEDANE WARUNKOWO ZA: 7 200 zł

101. Paweł Franciszek JASKUŁA (ur. 1993)
Golden Fleece I, 2020

olej, płótno; 18 x 13 cm.
estymacja: 5 000 – 6 000 zł

102. Xawery DESKUR WOLSKI (ur. 1988)
Obraz 2, 2017

Estymacje: 7 000 - 10 000 PLN akryl, płótno; 110 x 141 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: XAVERY WOLSKI 2017 OBRAZ 2 . WYSTAWIANY: - Indiański Epimeteusz , Księgarnia/Wystawa, 2017, Kraków
estymacja: 7 000 – 10 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 8 400 zł

103. Bartek BUCZEK (ur. 1987)
Petroglif, 2017/2018

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. na odwrocie: BUCZEK. PROWENIENCJA: - 87. Aukcja Sztuki Współczesnej, Dom Aukcyjny Rempex (01.07.2020, pozycja: 316)
estymacja: 4 500 -6 000 zł
cena wywoławcza: 3 500 zł

104. Jerzy BARANOWSKI (ur. 1980)
SN001103726082021B100SBAI, 2021

olej, płótno; 100 x 100 cm; opis autorski na odwrocie: SN001103726082021B100SBAI / Baranowski/ 2021
estymacja: 10 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 5 000 zł | SPRZEDANE ZA: 12 600 zł

105. Igor MITORAJ (1944-2014)
Prometeusz [zawieszka], l. 80. XX w.

brąz patynowany; wys. całkowita: 12 cm; na odwrocie nakład: 27/30 [ryte].
estymacja: 14 000 – 18 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 19 200 zł

106. Igor MITORAJ (1944-2014)
Twarz zawoalowana, 1977

metal srebrzony; wys. 6 cm, wys. z podstawą: 10 cm; sygn. p. d.: IGOR MITORAJ ; z tyłu wycisk odlewni: Bonne Année / 1977 / Bouilhet / CHRISTOFLE / FRANCE .
estymacja: 6 000 – 8 000 zł
cena wywoławcza: 3 500 zł | SPRZEDANE ZA: 6 600 zł

107. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985), Chodaki, 2010

brąz; 27 x 10 x 6 cm (każdy); sygn. i nakład: 5/8.
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 15 600 zł

108. Łukasz SUROWIEC (ur. 1985)
Przedwojenna, drewniana kostka podłogowa z pomieszczeń dawnej Fabryki Schindlera, 2015

żywica epoksydowa, drewno (kostka brukowa); 10 x 10 x 10 cm; sygn. przy dolnej krawędzi: Łukasz Surowiec / 2015 / 29/100 ; nakład: 29/100.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
cena wywoławcza: 1 200 zł | SPRZEDANE ZA: 3 120 zł

109. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Rzeźba według obrazu Jerzego Dudy-Gracza - Józefowi Chełmońskiemu , 1979/2021

brąz; 25 x 50 x 25 cm; nakład: E/A 4/4.
estymacja: 9 000 – 16 000 zł
cena wywoławcza: 7 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

110. Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Bez tytułu

odlew w brązie, 48 x 38 x 31 cm, rzeźba w brązie, ED. 3/8
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł

111. Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)
Melancholia, 1978/2019

żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 x 30 cm; nakład: 5/8.
estymacja: 5 000 – 7 000 zł
cena wywoławcza: 2 500 zł | SPRZEDANE ZA: 3 000 zł

112. Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008)
Dama

ceramika szkiwiona; wys. 25,5 cm; sygn. na spodzie: H. NOWOSIELSKA [UNIKAT?]; wewnątrz monogram artystki
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

113. Zbigniew JAROCKI (ur. 1962)
Siedząca

brąz; wys. 40 cm
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

114. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Stolik Sfera, 2021

drewno dębowe, stal; 140 x 88 x 36 cm
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł | SPRZEDANE ZA: 10 800 zł

115. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Siedzisko 12 elementów, 2021

drewno dębowe, stal; 160 x 67 x 47 cm
estymacja: 12 000 – 14 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł | SPRZEDANE ZA: 14 400 zł